קליפים חדשים

ג’יין בורדו – ילדים אהבה שירה

קבלו את השיר החדש מבית היוצר של דורון טלמון, ג'ין בורדו - "ילדים אהבה שירה", האזנה

דורון טלמון מג׳יין בורדו כתבה את השיר הזה לפני שנה בדיוק. בפער הרגשות הזה בין הריון ראשון לסגרים ועולם שקצת יוצא מאיזון. אחרי "אשה קשה" וכמסורת הלהקה דורון מצליחה לתאר מצבים מורכבים ועולם הפכפך בפשטות נגישה ומחויכת ועם זאת לא נטולת אמירה או ביקורת. כאמור השיר נכתב והולחן בידי דורון טלמון והופק מוזיקלית במשותף על ידי דורון עם מתי גלעד ורועי אביטל.

כך דורון על השיר החדש – ״השיר נכתב בימי קורונה, אני בדרך חזרה מהאולפן, על אופניים, מרגישה ברחוב את מפלס הכעס עולה – זה צופר ההוא צועק, ההיא מעירה.. בחדשות מחאות, פוליטיקאים עם הבטחות, ריבי מענקים ותעשייה שלמה מושבתת בעולם שמאבד קצה חוט. איכשהו דווקא במציאות הרותחת הזו, עם בטן של חודש חמישי, על האופניים, אני מתחילה לגלגל לעצמי את המילים של הפזמון:

כן אנחנו כאן אין לנו ברירה, לא מתאים לנו מדינה קרה
מתווכחים כשטוב, צועקים כשרע ועוד אוהבים לה את הצורה

כי אנחנו כאן באותה סירה, מקווים לטוב, בוחרים ברע
מוסיפים עוד שמן למדורה, עושים ילדים אהבה שירה"

הקליפ צולם ובוים על ידי עומר אלוני.

בתאריך 26 בספטמבר ג'יין בורדו יופיעו במופע שקיעה באמפי שוני ויארחו את אמיר ובן.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: