כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה

אל סטיוארט מגיע לישראל

היכונו לשנת החתול, הזמר והיוצר אל סטיוארט מגיע להופעה אחת בהאנגר 11 ב1 לנובמבר, כל הפרטים

פתחו יומנים ורשמו – 1 בנובמבר בערב בהאנגר 11 בנמל תל אביב, לראשונה בישראל תזכו לראות ולשמוע בהופעה חיה את הזמר והיוצר, אמן הפולק רוק הבינלאומי אל סטיוארט. מי שאחראי ללהיטי ענק כ – Year Of The Cat, On The Border, Time Passages ועוד. את סטיוארט ילווה הרכב הנגנים בשם The Empthy Pockets  מאלינוי שיקגו.

אל סטיוארט,  זמר-יוצר בריטי ממוצא סקוטי המתגורר היום בארה"ב, החל לפעול כחלק מהתחייה העממית הבריטית האגדית בשנות השישים והשבעים וחתום על השילוב בין שירי פולק-רוק וסיפורים ארוגים בעדינות של הדמויות ואירועים מההיסטוריה. סטיוארט נחשב לדמות מפתח בהתפתחות המוזיקה הבריטית. כמי שניגן בפסטיבל גלסטנברי הראשון ב 1970, עבד עם יוקו אונו עוד לפני לנון וחלק דירה בלונדון עם פול סימון הצעיר, הוא היה שם בכל הצמתים החשובים ולא עצר עד היום.

הוא הוציא מעל ל 20 אלבומים שהמוכרים והמצליחים ביותר ביניהם הם Year Of The Cat (1976) ו Time Passages (1978) בהפקתו של אלן פרסונס שבאותם ימים כבר היה חתום על אלבומי מופת כמו Abbey Road ו Dark Side Of The Moon. עוד לפניהם (ב 1973) שחרר סטיוארט את האלבום "Past, Present and Future" סדרה של סיפורים בעלי רקע היסטורי המתקדמים לפי ציר הזמן כשהשיר האחרון (והמוכר מביניהם) הוא Nostradamus שמכוון אל העתיד. גם אלבומיו שלא זכו להצלחה מסחרית, זכו לשבחים והערכה.

הוא כותב, מלחין ומופיע מעל לארבעה עשורים. סטיוארט מקפיד לשחרר אלבומים עם שירי רוק-פולק מושלמים. גם בהם כמו בהופעות הוא שומר על קולו הצלול, סאונד ועיבודי גיטרות עשירים במיוחד. כפרפורמר קומוניקטיבי וסטורי טלר מחונן, הוא מקפיד לייצר אווירה אינטימית עם הקהל.

אל סטיוארט יקיים מופע חד פעמי בתאריך 1 בנובמבר בהאנגר 11 בנמל תל אביב. על הבאתו אמון המפיק כרמי וורטמן טו בי וייבז בע"מ. מכירת הכרטיסים החלה. באתר  בקופות ת"א  או בטל' *2207. מופע ישיבה כרטיסים: החל מ 249 ש"ח.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d