כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

פס קול שבועי
כולל וידאו

אביתר בנאי – החיים מתחילים לנגן

אביתר בנאי משיק אלבום חדש בהפקתו של תמיר מוסקט, לכבודו יוצא היום קליפ ויש גם מופע השקה בט"ו באב, כל הפרטים, הצלילים והמראות

בחמישי לספטמבר 2019 ניצבנו בחרדת קודש במועדון בארבי בתל אביב כדי לשמוע לראשונה את החומרים, השירים החדשים שאביתר בנאי ותמיר מוסקט יצרו יחדיו בפרויקט מוזיקלי שהיום הגיע לבשלות מלאה. האלבום היוצא לאור היום מכיל מניין שירים אותם כתב והלחין אביתר בנאי, בחלקם השתתפו בהלחנה תמיר מוסקט, אסף אמדורסקי ודודו טסה. זהו אלבומו השביעי של אביתר בנאי.

השירים שהוא כתב מכילים סיפורים, תובנות ומחשבות הנוגעים בבסיס החיים עצמו, יחסים, הורים, ילדים, זוגיות, נפש, שורשים.

במשך שנתיים נפגשו אביתר בנאי ותמיר מוסקט באולפנו של תמיר ועבדו על החומרים עד לליטושם הסופי, קצת אחרי שנה נפלה בפניהם ההזדמנות המצוינת לנצל את סגירת עולם התרבות בשל מגפת הקורונה כדי לנצל את הזמן והמרחב לשפר, לדייק ולהפוך כל יצירה למשהו נכון ואמיתי לחלוטין.

כך אביתר הבוקר עם שחרור האלבום לשירותי הסטרימינג השונים – "האלבום החדש "החיים מתחילים לנגן" –  בחוץ! שנתיים של חיים אגודים פה ב-40 דקות. מעט המחזיק את המרובה. טונות של חיים, מחשבות, רגשות ומצבים. בקשה להניע ולשקף את הנפש, את הדרך. זה אלבום שעוסק ביחסים. הילדים שלי בו. הזוגיות שלי פה. ההורים. בסוף הכל שם, ביחסים. יכול להיות שזה פעם ראשונה שאני חי בתוך סביבה בשירים שלי. רוב השירים שלי עד היום היו הקשר שלי עם עצמי. פתאום אני בין אנשים. אלבום זה תהליך נפלא שהולך ונחשף. היום הוא נעמד מולי. ואני רואה אותו. וזה מרגש. כי גם בי משהו נולד בתוך התהליך הזה…"

חלקם של שירי האלבום כבר מצא את מקומו בחוץ כקליפים או סינגלים, ביניהם – "מכור" השיר המשותף לאביתר ותמיר שיצא לראשונה, "כוכב" שבמקור נכתב והולחן בידי אסף אמדורסקי. "מזמור לדוד" שמילותיו מושאלות מספר תהלים.

עם השקת האלבום מגיש אביתר בנאי עוד תשורה לצידו בתצורת קליפ לשיר "ילדה אישה"

השקתו הרשמית של האלבום תצויין במ ופע חגיגי שיתקיים בט"ו באב בהיכל התרבות בתל אביב, 22.7.2021. כאן כרטיסים.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d