חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

בשורה לעולם התרבות – יוסרו מגבלות תפוסה באולמות

על פי המלצת שר הבריאות המגבלות על תפוסת קהל במקומות מקורים יוסרו, כל הפרטים

יוסר חלק נוסף מהמגבלות לעולם התרבות. שר הבריאות יולי אדלשטיין הודיע הערב כי בכוונתו להביא לאישור הממשלה מתן הקלות משמעותיות נוספות לציבור. ההקלות יכנסו לתוקף ביום חמישי הבא, 6.5.21, ככל שמצב התחלואה ימשיך להיות נמוך. שר התרבות והספורט, ח"כ חילי טרופר, סיכם עם שר הבריאות – תפוסה מלאה של קהל במגרשי הספורט ובאולמות התרבות.

על פי התכנית, אותה גיבשו בכירי משרד הבריאות, יבוטלו  מגבלות תפוסה, תנאים לפעילות והכנסת מזון במקומות הפועלים על פי התו הירוק. עדיין תהיה חובה לעטות מסכות בחלל סגור ולשמור על מרחק של 2 מטר מאחד לשני.

לפי המתווה שיאושר, באולמות ובמגרשי ספורט לא תהיה הגבלה למספר המקומות לצופים בעלי תו ירוק.

ובתוך כך בקרב עולם התרבות והמופעים עדיין קיימת התמרמרות עזה על נקיטת איפה ואיפה בעקבות ההיתר שניתן לציבור האמור להגיע בל"ג בעומר להר מירון שם צפויים לשהות במשך הלילה כמה עשרות אלפי חוגגים ללא מגבלות כמסיכות או שמירת מרחק. עולם המופעים תחת כיפת השמיים עדין נאלץ להצטמצם על פי כללי שמירת המרחק ומגבלות תפוסה.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: