קליפים חדשים

בר צברי – ניצוצות

בר צברי משחרר שיר נוסף בדרכו לאלבום הבכורה - ניצוצות, האזינו

אחרי שחשף בפנינו את שירו הראשון – "ג'וני" שהפך ללהיט ענקי, ואחריו את שיר ההלל הפריפריאלי המקומי שלו –  "חדרה", ממשיך הזמר והיוצר בר צברי להפתיע עם שיר חדש – "ניצוצות" עימו הוא מיטיב ללהטט את אוזנינו הן בטקסט והן במלודיה ועיבוד מצויינים הלוקחים אותנו פעם נוספת למסע במכונת הזמן אל דוכני הקלטות של התחנה המרכזית הישנה בשנות השבעים, איך הוא יודע לגעת בדיוק בעצב הנכון כדי לעורר את התחושות של שירי ה"עצב והבנה" בדיוק מופתי, עם הטעמה גרונית נכונה המלווה בסלסול המותאם לאורכם של משפטים מדוייקים בצבעם וזמנם.  השיר מציג צד חשוף של בר כאחד שחווה תהיות ומדבר על קושי, כמו שהוא, זהו דו שיח חד צדדי עם "אבא", שיחה כנה ואמיתית בה נשאלות שאלות מורכבות על דרכו של אדם לאמת שלו כשבדרכו שלל קונפליקטים פנימיים. את מילות השיר החדש ולחנו כתב בר יחד עם עדי לוי ואילו את העיבוד וההפקה המוזיקלית יצרו השניים יחד עם רון בקאל.

כך בר צברי עם יציאת השיר – "נפילה. ריקנות בלתי מוסברת, תוקפנית, מוחקת כל מה שטוב ומציפה כל מה שחסר. קמתי בבוקר הרגשתי שהשמיים נפלו לי, שאני רחוק מעצמי ומכל מה שאני רוצה להיות. בדיוק בנקודה הזאת ״ניצוצות״ נכתב והמסע איתו נמשך מעל חצי שנה עד שקיבל גירסה סופית. קשה להיות תלוי ברצונות שלך, לאט לאט הבנתי שהאושר קיים כמעט בכל רגע, הכל עניין של הסתכלות והכרת הטוב. יש מישהו שם שמסובב את הדברים, כלום לא קורה סתם, יש סיבה גם לכאב גדול למרות שאני לא מבין אותה עכשיו. ״ניצוצות״ סינגל שלישי מהאלבום "רוקנרול בצהריים". מקווה שתאהבו, הלב שלי שם."

את הקליפ הישיר והנקי יצר הבמאי אבי מצליח.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: