כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

קליפים חדשים

אסי לוי – "ריקוד אחרון" ו"לצבעים שלה"

אסי לוי רצה קדימה עם שני שירים חדשים המלווים בקליפים, צפיה והאזנה

טרם הספקנו לחוות את השיר הראשון מתוך אלבום הבכורה של השחקנית, הזמרת והיוצרת אסי לוי – "לילה בפריז", אשר יצא לאור בתחילת השנה, וכבר היא מפציצה את המאזינים והצופים בשירים נוספים. הראשון הוא "ריקוד אחרון" שיצא לפני כחודש, השני הוא השיר "לצבעים שלה" שיצא היום. שני השירים ממשיכים את הקו המוזיקלי שאסי יצרה לעצמה, אסי כותבת, מלחינה ומגישה לאמיר פרי המעבד ומפיק מוזיקלית שיר שיר ואת כל האלבום שבדרך.

כך אסי על "ריקוד אחרון" המלווה בקליפ שאסי כתבה, ביימה וצילמה בעצמה בימים שלפני המגיפה באיטליה, צרפת ובארץ – "אדגר אלן פו אמר שיש בעולם רק שני נושאים שאפשר לכתוב עליהם: אהבה ומוות. וכשאני כותבת לפעמים נדמה לי כי אחד הם. 'ריקוד אחרון' מתחיל בשיא מחול ההתאהבות, שיא החיים ונגמר בַּלבד, אבל תמיד חוזר שוב אל האהבה. זה מחזור החיים ואני נשאבת לתוכו בכל פעם מחדש גם מהתהום. לא סתם הצרפתים מכנים את האורגזמה 'המוות הקטן' "

 

כך אסי על "לצבעים שלה" המלווה בקליפ שצולם בידי זואי לוי קופמן – "תהליך היצירה של 'לצבעים שלה' היה שונה עבורי משאר שירי האלבום. הוא נכתב בפעימה אחת, נשטף החוצה כפרץ צונאמי ללא עריכה וללא תיקונים, זונחת את הרצון הטבעי ללכת עם הזרם, אבל באותה נשימה קוראת לחפש קווי דמיון ולהתאחד ומנקזת לתוכו את הזמן שחולף, אהבות לוהטות, דרמות משפחתיות וחיים אל תוך שקט באורך של סיגריה. בשיר הזה אני משתיקה את התופים ומגבירה את הווליום הפנימי ונותנת למילים לאהוב את הצבעים שלה אל מול הסערה. בימים בהם עולם התרבות סגור כמעט שנה, קשה שלא למצוא את ההקבלה בין הזהות שלי כיוצרת לבין השקט הבימתי שכולנו מייחלים לסופו".

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d