פס קול שבועי

דניאל סלומון ואדם בן אמיתי – מים על פרפר

דניאל סלומון ואדם בן אמיתי משיקים אלבום משותף - מים על פרפר

כשמחפשים פסקול הולם לימי הקורונה, מוצאים אותו בלא מעט שיתופי פעולה של מוסיקאים. אחרי שכתבתי על האלבום המשותף של ברי סחרוף ודודו טסה, הופתעתי והתרגשתי מהחיבור בין דניאל סלומון לאדם בן אמיתי. דניאל סלומון ואדם בן אמיתי, שניהם יוצרים, מעבדים, מפיקים ואנשים שמחוברים עמוק אל הרגש הטהור והאמיתי.

האלבום, "מים על פרפר", מכיל בתוכו שישה שירים שכל אחד מהם הוא עולם פנימי, מעורבב, מלא בלבול וסערת רגשות אחת גדולה. כבר מהשיר הראשון, עולה ממנו מסר מרגיע ושליו. "הו אל תדאג, אל תדאג / העולם הזה מסתובב מזמן / הו אל תדאג, אל תדאג / יש ימים כמו זה רק תתן סימן". שיר עם ניחוחות ביטלס מובהקים וסיקסטיז, עם נבחרת של כלי מיתר שמלווים אותם לאורך רצף האלבום.

דניאל סלומון ואדם בן אמיתי, משלימים אחד את השני, בשני קולות יפים ועדינים. הקסם של האלבום, טמון בעיניי, בעובדה שהשירים לא נכתבו מראש כדואטים, ובעבודה המשותפת שלהם מרגישים איך כל אחד מהם מוביל לכיוון שלו, לוקח את השיר מנקודה מסוימת ונותן לשני ללוות אותו בקול שני. כך נוצרת ההרמוניה המופלאה בין השניים. שני השירים הבאים, "אותו הים" ו"מעגלים", שאותם כותב סלומון, מרגישים כמו שירים שיוצרים אווירה מעגלית וסיפורית בהמשכים. אהבתי את הטקסט של מעגלים, שמתחיל בילדות בשכונה ועד הבאת הילד לעולם. והכול מעיני המספר, כחוויה ראשונה, אבל תמיד בכל תחנה, הלב נשבר. כמה יפה, עצוב ונוגה.

"את עיני", הוא השיר החזק באלבום, שמתכתב לי עם הטקסט האלמותי של אהוד מנור ז"ל, "אין לי ארץ אחרת". הלחן שלו סוחף, מינורי, מתפתח ומזמין את המאזין להצטרף להמנון האישי והייחודי שלו. הבדידות, המשבר האישי, התיאור הציורי של הזריחה, החוף והגלים, מביאה לתחושת סחרור וריחוף. דניאל מספר שזה השיר הראשון שהם כתבו ביחד, וזה מדהים שמהשיר הזה יצא אלבום שלם. וכמו בסרט, הסצנה הבאה, שיר הנושא של האלבום "מים על פרפר", גם לוקחת אותי למקום אישי והרצון לשמור על האנרגיה והחיוניות.

המים והפרפר, הם הפכים. האחד גובר על השני, זה מה שכותב דניאל. "רק האינסטינקט והרוח הם אלו שיכולים להציל". גם בשיר הזה, האדם מחפש משמעות בחייו. אם בשירים אחרים, הפסנתר תופס יותר נפח והכלים האחרים, מעניקים אווירה, אז כאן, הגיטרה העדינה של אדם מלווה את השיר מתחילתו ועד סופו. והסיום?  מלא כמיהה לתקווה שהכול יסתדר. "תן לי את הכוח לצוף על המים/ ותן לי לקחת אוויר / תן לי לפקוח את שתי העיניים / לראות שיש מה להפסיד".

בתאריך 11.2.2021 בשעה 21:00 יקיימו דניאל סלומון ואדם בן אמיתי מופע השקה לאלבום, המופע אשר יערך בסלון בן דוסא ביפו ישודר ברשת לרוכשי כרטיסים. אותם ניתן לרכוש כאן.

 

 

 

 

תומר פישר

האיש שלנו משדרות, בירת המוזיקה של הנגב הצפוני, סטודנט במגמת תקשורת במכללת ספיר, עורך מוזיקלי ושדרן בתחנת הרדיו "קול הנגב", מבקר מוזיקלי וסוקר מופעים.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: