חדשות הסצנהחדשות מקומיות

הזמר והשחקן ליאור ייני הלך לעולמו בגיל 84

ליאור ייני התפרסם כמולטי טאלנט, שחקן וזמר בשנות השישים והשבעים, הלך היום לעולמו בבית החולים, סיבת פטירתו לא נמסרה.

ליאור ייני, יליד קיבוץ אפיקים החל את דרכו בעולם הבידור במסגרת להקת "התרנגולים" בניהולה האמנותי של נעמי פולני שאף הייתה אשתו הראשונה, אחרי פירוק "התרנגולים" המשיך ליאור ייני תחת ניהולה של אשתו בהרכב המיתולוגי אף הוא "החמציצים". לפני שנה נכח ליאור ייני במופע המחווה ללהקת "התרנגולים" של תזמורת המהפכה, על המופע ותמונותיו של ליאור – כאן.

במישור המוזיקלי הוא הוציא חמישה אלבומי שירים, ביניהם שניים המוקדשים לפזמונאות רוסית – "קלינקה" ו"ליאור ייני שר ויסוצקי".

בתחום המשחק הוא כיכב במחזמר המצליח "אי לייק מייק" שאף הפך לסרט ולאחריו במופע שכלל שירים רוסיים אליהם היה מחובר. ייני שיחק במספר סרטים ביניהם "לאן נעלם דניאל וקס" בו גילם דמותו של זמר ישראלי שירד לאמריקה.

מתוך המחזמר "אי לייק מייק"

 

מתוך הסרט "לאן נעלם דניאל וקסמן"

בקיץ 2017 נטל ליאור ייני חלק בהופעה מיוחדת של התזמורת הקאמרית של תל אביב בתדר בבית רומנו, זו הייתה אחת מההופעות האחרונות בהן השתתף, במהלך המופע ביצע את השיר – "בואי לאילת".

בשנה האחרונה נטל ליאור ייני חלק בפרויקט המוזיקלי של רוני ידידיה משירי נתן אלתרמן ב"שיר בחרוזים אדומים" אשר נכתב על ידי נתן אלתרמן בשנות העשרים המוקדמות שלו במהלך שהותו בצרפת בהיותו סטודנט לאגרונומיה. זהו שיר ארוך יחסית שידידיה חילק אותו לשלושה חלקים והלחין כל אחד מהם כשיר עצמאי לחלוטין. "ערב כזה" הוא שמו של החלק שליאור ייני נטל בו חלק וזהו למעשה הפרויקט המוזיקלי האחרון בו זכה ליטול חלק בשנה האחרונה.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: