מוזיקה על המסךסיקור הופעותפסטיבלים ואירועים מיוחדים

אחרי הפסנתר 2020

בעקבות פסטיבל הפסנתר 2020 - הפסנתר מארח באופן מקוון

אחרי 21 שנים לקיומו של פסטיבל הפסנתר נפל דבר בשנתו ה- 22. מגיפת הקורונה וסגירת עולם התרבות והמופעים בפני הקהל. עובדות שלא מנעו בעד עיריית תל אביב, מחלקת המופעים יחד עם המון ווליום וזאפה להפיק את הפסטיבל גם השנה אך במתכונת מקוונת.

במקום להגיע לאולמות של מתחם מוזיאון תל אביב ותאטרון הקאמרי ועוד היכלים ברחבי העיר תל אביב, השנה נקבע כי יתקיימו שמונה מופעים, לפי מספר נרות חג החנוכה במהלכו נערך הפסטיגל אשר הופעותיו התקיימו בלובי מוזיאון תל אביב לאמנות ושודרו מידי ערב בערוץ הטלוויזיה של כאן 11, ערוץ היוטיוב המקביל של התאגיד וברשת כאן 88 ברדיו.

השנה, במקום שבפסטיבל יטלו חלק מאות מוזיקאים בעשרות מופעים, הרשימה הצטמצמה, שמונה אמנים משובחים ומגוונים נקבעו להופיע, במתכונת קאמרית ממש, כולם בלוויית פסנתר שהיה השנה הכלי המשמעותי ביותר בהופעות הן מבחינת ההתייחסות והן מבחינת העיבודים המיוחדים שנוצרו במיוחד עבור הפסטיבל.

ומי במופיעים?

יוני רכטר המארח את אלי דג'יברי, הג'ירפות, מירי מסיקה, שמעון בוסקילה, עברי לידר שאירח את ריקי גל, רונה קינן שארחה את הילה רוח, אסף אמדורסקי, שלום חנוך.

אחסוך מהקוראים את הניתוחים המעמיקים לכל מופע ומופע ואנסה לסכם זאת באופן כללי ובקצרה – שמונה מופעים משובחים של אמנים משובחים, המגוונים בסגנונותיהם לכדי כלל ציבור חובבי המוזיקה. כל מופע ומופע היה משובח בפני עצמו עם רגעים ייחודיים ומרגשים כולל את אותן דקות בהן ישבו האמנים על הספסל בגלרייה האמנות וסיפרו מתוך סגור ליבם על תחושותיהם בבחינת שיח עם הקהל.

לא נותר לנו אלא להנגיש לקהל את שמונת המופעים שתועדו לצפייה בזמנכם החופשי.

המופעים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: