כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

פס קול שבועי

פס קול שבועי 03.12.2020

שש נשים שרו לנו השבוע, מכל צבעי הקשת המוזיקלית, מוזמנים לצפות ולהאזין

עדי אברהמי – תגבירי

עדי אברהמי, שחקנית וזמרת יוצרת, המנגנת בפסנתר, מלחינה וכותבת, בוגרת בית צבי המופיעה עם שיריה ברחבי הארץ לצד משחק בהצגות ומחזות זמר בתיאטרון הרפרטוארי משיקה השבוע את השיר החמישי – "תגבירי" מתוך אלבום הבכורה הצפוי לצאת. השיר שנכתב והולחן בידי עדי הופק מוזיקלית על ידי אריאל טוכמן המלווה אותה לאורכו של האלבום המתהווה. בשיר החדש מבקשת עדי לשחרר את העצמה והאמונה האישית שלה בעצמה ושל כל אחד ואחת.

כך עדי על השיר החדש מיד עם צאתו, כולה מלאה התלהבות – "אני כ״כ מתרגשת לשתף אתכם בסינגל החמישי שלי ״תגבירי״, בא לי לצעוק אל תתנו לאף אחד לכבות את הלהבה שבכם, היא תמצית האמת, התשוקה, הצבעים, הבערה, הייחודיות שלכם !! להיות, לחיות, להגשים !!! אל תאמינו כשאומרים לכם שמה שאתם זה לא מספיק, אל תסכימו להנמיך את קולכם, את אורכם לטובת אלו שאוהבים להיות בחושך, הלהבה הזו היא המתנה שלכם לעולם ובכוחה להאיר כל חשיכה !! .."

 

איה מלמד – חלק

שלוש נשים חוברות לכדי שיר אחד. איה מלמד היא הזמרת שביום יום היא עוסקת בסטייל בתעשייתה אופנה הישראלית, זהו השיר הרביעי שהיא משיקה כזמרת מבצעת. גלי חי היא מוזיקאית יוצרת ומבצעת אשר כתבה את הטקסט ואף הלחינה, מדור בטקסט העוסק בחוויה האישית של אישיות שונה שאיננה מובנת בעולם בו היא חיה, טקסט המבקש לתאר מעין תחושת עצב ודכאון. איה שסבלה בעבר מדיכאון קשה שמעה את השיר, התחברה והחליטה להקליטו ולהקדישו לכל מי שמוצאת את עצמה בתקופה קשה בזמנים מוזרים אלה, או בכלל. אל השתיים חברה המוזיקאית היוצרת והפרפומרית עדי אולמנסקי שנטלה עליה את תפקיד ההפקה המוזיקלית.

כך הזמרת איה על השיר החדש – "מזמן לא הוצאתי שיר חדש, אז אחרי עבודה של חודשים הנה אחד סוף סוף! תקופת הסגרים הייתה לא פשוטה בכלל בלי עבודה, בלי מסגרות ובלי החיים כמו שהכרנו אותם עד היום והעבודה על השיר הזה נתנה לי משהו טוב להיאחז בו. אז תודה לכל מי שלקח חלק ביצירה הזאת! תודה לגלי חי שכתבה והלחינה את השיר הקסום הזה לפני 13 שנים ומתנגן בראש שלי מאז, תודה לעדי אולמנסקי שאני כל כך אוהבת שהפיקה אותו בצורה הכי מדהימה שיש, תודה לערן לוי על הצילום מלא האווירה, על הזמן ועל הנשמה הטהורה, תודה לאסף מלמד על האיפור בשבת בבוקר, תודה לחובי שלי שתמיד נמצא כדי לייעץ , תודה לחן אדר על שמלה מהממת ולשימי בן יעקב מהמותג MISHIMONO על חלוקי משי מרהיבים, תודה אינסופית לאבא שלי שאני הכי אוהבת בעולם שעזר לזה לקרות והכי חשוב- תודה לכל מי שמקשיב ושעוזר לי להמשיך ליצור עוד, כי זה בעצם מה שאני הכי אוהבת לעשות..."

 

הילה זהרור – רק על עצמי

הילה זהרור, זמרת, מוזיקאית ושחקנית העושה את דרכה לקראת אלבום חדש משחררת השבוע את השיר הרביעי מתוכו – ״רק על עצמי״, ברגע שתשמעו את שורותיו הראשונות וודאי תזהו כי מדובר בשיר שכתבה המשוררת הכי מפורסמת בארץ ישראל – רחל המשוררת. הילה לקחה את הטקסט והלחינה אותו בשפתה ודרכה כולל הפקה מוזיקלית שלמה. הפעם נשמעות מילותיה של רחל ברגישות מעודנת המצליחה להדגיש את כוונתה בטקסט הגעגועים והאכזבה מהמציאות הקשה של חיי היום יום בארץ ישראל החלוצית והבתולית לפני מאה שנים.

 

טל מדיוני – Daddy's Pride 

הזמרת היוצרת טל מדיוני  משחררת את שיר הבכורה שלה המוקדש לאביה ולאבות של כל אחד ואחת מאתנו. טל שהחלה את הרומן האישי שלה עם עולם המוזיקה כבר בגיל 3 מתייחסת למוזיקה כמפלט וייעוד, עולם שהחזיק אותה ברגעים לא קלים בחייה. את השיר Daddy's Pride היא כתבה בעת שאביה עבר ניתוח שהיה אמור לשנות ולשפר את איכות חייו. השיר מתאר את הדברים הקטנים של אבא ובת, על כך שאנחנו מי שאנחנו בזכות ההורים שלנו, על אף שנפנה לדרכים משלנו ונקבל החלטות עצמאיות.

כך טל על השיר הטרי – "גאווה של אבא… חיבוק זה משהו שכולנו רוצים מההורים שלנו…על כל ובכל תחומי החיים. אלה שהיו והינם בשבילנו להכל … הזיכרונות הכי משמעותיים מהטיול לבית הספר שאבא ליווה גם אם היו כמה ילדים שצחקו בצד על הגזרה העגולה. ואבא היה שם לצידי, חיזק ותמך. וכשהלכנו לטדי למשחק של בית"ר וזה היה הזמן שלנו ביחד – ושכחתי מכל הדברים שהיו "גדולים עליי" כנערה שונה. הנסיעות והאזנה למוזיקה שהפכה אותי ליוצרת שאני היום. הכינוי שהוא נתן רק לי ויגרום רק לי להסתובב , ולכל אחד אחר יישמע מוזר. זה שאמר לי "לכי תמיד בדרך המלך" כי רצה שאתרחק מצרות ומהחושך.  ושאין מה לפחד – הכל מתבהר בסוף. מזדהים? אין כמו אבא בעולם🙏❤ זה שיר גאווה, הודיה ואהבה."

 

אדווה עומר – סרט מטורף

אדווה עומר שנחשפה לציבור הרחב בעקבות השתתפותה בתכנית הריאליטי המוזיקלית "הכוכב הבא" אשתקד, משיקה את השיר "סרט מטורף" אשר נכתב והולחן עבורה בידי אבירם דרעי והופק בידי רן אביטן בדרך לאלבום בכורה. השיר נוגע בנושא הכי נדוש בעולמות הזמר – אהבה נכזבת וגעגועי אהובה וכפי שאנחנו מבינים מדובר בסיפור אמיתי… אין ספק שעוד נשמע לא מעט על אדווה שכוכבה יאיר בשמי הסצנה הימתיכונית, רק שתעבור כבר המגיפה.

כך אדווה על השיר החדש – "יש שירים שפשוט נותנים לך בוקס חזק בבטן ו"סרט מטורף" זה לגמרי אחד מהם, נרגשת לשתף אתכם בשיר החדשכי בתאחלס מי לא עבר סרט מטורף עם עצמו?"

 

אדל עגיבעיניים כחולות

בקושי בת 17 אבל הזמרת אדל עגיב כבר נחשבת לסוג של הבטחה בסצנה הימתיכונית, מי שלקח אותה תחת חסותו המקצועית הוא לא פחות מאשר אבי גואטה עד לפני חודשים ספורים המנהל המיתולוגי של שרית חדד. אדל החלה את הרומן שלה עם עולם התרבות והשואו ביזנס בגיל צעיר מאוד כאשר לוהקה לסדרת נוער בערוץ ניקולודיאון בטלוויזיה. את השיר החדש – "עיניים כחולות" כתב והלחין עבורה מוטי טקה בהפקתו המוזיקלית של נדב אהרוני. ההפקה החליטה כי הקליפ לשיר יצולם בפריז וכעת באמצע השום והכלום הגלובלי הוא יוצא לאור. מזרחית לייט עדכנית היא ככל הנראה הנוסחה שתופסת כיום.

כך אדל על השיר החדש – "לפני שנה, כשעוד היה אפשר, טסתי ביחד עם הצוות לצלם קליפ ברחובות פריז.. ✈️ מאז רק חיכיתי שתראו את זה – ואני כל כך מתרגשת שהיום הזה סוף סוף הגיע! תכירו את הבייבי החדש שלי, עיניים כחולות"

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: