קליפים חדשים

איה כורם – כוח

איה כורם עם שיר מחאה והעצמה, צפו בקליפ

בדרכה לאלבום השישי שלה המגיע כמעט חמש שנים אחרי האלבום 2023 (על שם התאריך בו הייתה אמורה להשתחרר מכבלי חוזה דרקוני…) משחררת היום המוזיקאית והיוצרת איה כורם שיר חדש, שלישי במספר, אחרי ״רק אהבה״, ו-״לא עושים את זה ככה״. השיר החדש -"כוח" משלב מעבר למנגינה במקצב היוצר אווירת המנוני כיכרות אותו יצרו יחדיו איה ובן זוגה אדם בן אמיתי, ולמילים המדברות על הכח לשנות את המציאות עם שורת מחץ שכזו – ״בכל רחוב, בכל כיכר – אני אשיר בכל הכוח!״, לצד ציטוט מתוך השיר ״שיטפון״ מאת נעם פרתום, גם קטעי הקלטה בקולו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין אודות אמונתו ברצון העם בשלום המושמעים על רקע קטעי וידאו מהפגנות שהתקיימו בארץ בשנים האחרונות, אולם ההפתעה הכי גדולה בשיר, או בעצם בקליפ שהוא חלק בלתי נפרד ממנו – במקום לצפות באיה כורם עצמה, מככבת בו הדוגמנית ושחקנית האינסטגרם והטיקטוק המאוד צעירה (בת 8) שי לי סנגל אבויה המבצעת ליפסינק מושלם לשירתה של איה, אמירה אקטואלית ומעצימה בכל מובן.

כך איה כורם על השיר עם צאתו – "כמעט תשעה חודשים לקרקס הזה. תשעה חודשים שבהם אני רואה אותנו מתפוררים, נאחזים בקושי, מנסים להחזיק מעמד. אני חושבת הרבה על החולים, על הצוותים הרפואיים, על הסוחרים בחדשות ששורפים את הסחורה, על כל האנשים עם החלומות ההרוסים והלב נשבר שוב ושוב ושוב, מפתיע שזה עדיין אפשרי. תשעה חודשים אני נעה בין ייאוש לתקווה קלושה: להתאמץ לראות את החיובי ורוב הזמן להכשל טוטאל, להשאר במיטה כל היום ואז לפגוש את החיוך של הבת שלי, להיות בטוחה ששום דבר לא יחזור להיות כמו שהיה ואז לשיר ולנגן ולהזכר שמה שחשוב באמת עדיין כאן. התקופה הזו מזכירה לכולנו ממה אנחנו עשויים ושאולי אלה חומרים חזקים יותר ממה שחשבנו. השיר הזה נכתב על הרגעים שבהם אני זוכרת שיש לי כוח, אבל גם ואולי בעיקר על הרגעים שבהם אני ממש זקוקה לתזכורת. אני מקווה שהוא יוכל להזכיר גם לכם. הוא מוקדש לכל הגיבורות והגיבורים שמעוררים בי השראה, שגורמים לי לרצות להיות טובה יותר וחזקה יותר בשבילי, בשביל המשפחה שלי ובשביל המדינה שלי. תודה גדולה לכל האמנים המדהימים שעבדו כל כך קשה על השיר והקליפ האלה, הקרדיטים המלאים נמצאים ביוטיוב ואני מלאת הערכה והוקרה לכל אחד ואחת מהם, בראש ובראשונה לטום סלמה, במאי הקליפ, לשחקנית הקטנטנה והמופלאה שי לי סנגל אבויה ולאמא שלה – הלא פחות נהדרת – מירון אבויה, ולאדם – שותפי ואהובי."

את הקליפ ביים טום סלמה

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: