קליפים חדשים
כולל וידאו

שמעון בוסקילה ומארינה מקסימיליאן – לשיר אתך

שמעון ומארינה בביצוע משותף לשיר המיתולוגי של בועז ושושנה, במסגרת פרויקט צו השעה, צפו בקליפ

בשנת 1987 יצא אלבומו החמישי של הזמר בועז שרעבי – "משאלה", אלבום מלא פניני שירה ביניהן הדואט של בועז עם שושנה, דמארי כמובן, מלכת הזמר – "לשיר אתך", השיר שנכתב בידי אהוד מנור והולחן בידי בועז שרעבי עצמו. לבטח רבים מחובבי הזמר בארץ זוכרים את הביצוע המיתולוגי לא כל שכן צפו בביצועו בפי השניים בערוץ הראשון בשעתו, ביצוע מרגש לאין ספק.

כעת, במסגרת פרויקט "צו השעה" בתמיכה של קרן נכט, בהפקתה של טלי יעקובי ובניהולם האמנותי של ניצן זעירא וענב רביץ-ביקובסקי, יצא הבוקר לאור החלק השני של הפרויקט הכולל שני דיסקים עם עשרים שירים המקבלים מתיחת פנים וקולות חדשים.

בין השירים מצוי גם שירם של אהוד מנור ובועז שרעבי. את מקומו של בועז תופס הפעם הזמר והיוצר שמעון בוסקילה ואילו את תפקידה של מלכת הזמר שושנה דמארי משלימה עם הרבה כבוד ורגישות רבה הזמרת היוצרת מארינה מקסימיליאן. את הגרסה העכשווית הפיק מוזיקלית בן זוגה של מארינה – גיא מנטש שתפר חליפה מצויינת לשיר המתחדש.

כך שמעון על החיבור והשיר – "כבוד גדול בשבילי לשתף פעולה עם מארינה במסגרת פרויקט צו השעה שתומך במוזיקה הישראלית בימים אלה, ולבצע מחדש כזה שיר גדול של בועז שרעבי ושושנה דמארי."

מארינה הגיבה על הפרויקט, החיבור והשיר – "…יש לי את הכבוד לקחת חלק בפרויקט "צו השעה" לצד שמעון בוסקילה הזמר האגדי והאיש האגדי שמשלב בצורה היפה ביותר את שירת הנשמה השורשית שלו עם הטעם המוסיקאלי הכי עדכני ומשובח שיש. ביחד חידשנו את השיר האלמותי ״לשיר איתך״ של אהוד מנור, בועז שרעבי ושושנה דמארי. בהפקתו המוסיקאלית של לא אחר מגיא מנטש החתיך שלי שהוא גם המפיק האהוב עליי 😉…. ב״צו השעה״ נטלו חלק 100 זמרים וזמרות, שותפו 100 קלאסיקות ישראליות, עליהן עבדו 1,000 נגנים ואנשי הפקה. צו השעה בא לחגוג את היצירה הישראלית ,לפאר, לפרנס ולקדם חוקים שיעזרו לתעשיית המוסיקה לשרוד בגאווה לעוד שנים רבות. במהלך הקורונה התגלה לכל אנשי התעשייה שאין חוקים ששומרים על זכויותינו הבסיסיות ביותר (בכל זאת מדינה צעירה ועוד יש לנו לאן לשאוף ולהתקדם) תודה ענקית למשפחת נכט ולעו״ד ענבר נכט על היוזמה המבורכת שאין מספיק מילים כדי להודות לכם על העשייה שלכם למען המוסיקה והאמנים בארץ. ומה אתם יכולים לעשות כדי לקדם חוקים שישמרו על היצירה הישראלית? להאזין בהנאה כמה שיותר לשירים מפרויקט ״צו השעה״ שחלק מהכנסותיו יוקדשו לחקיקה הוגנת ובעיקר יעשו לכם טוב על הנשמה! האזנה נעימה!"

את הביצוע החדש לקחו השניים לבית ביפו שם צולם הקליפ בבימויה ובמצלמתה של דריה גלר.

 

וכמובן אי אפשר להתאפק מלהשוות לביצוע המקורי של שני הגדולים

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: