חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה
כולל וידאו

מרד עולם התרבות – המחזמר אודות אום כולת'ום הוצג בניגוד לתקנות

הצגת המחזמר על חייה של הזמרת אום כולת'ום בכיכובה של גלית גיאת עלתה הערב בתיאטרון יפו שהעביר את הבמה והקהל לשטח פתוח תחת כיפת השמיים, כל הפרטים.

ניתן האות, בעולם התרבות מואסים בלוויה המתמשכת שממשלת ישראל עורכת לתרבות, להופעות ולהצגות. על פי דיווח שפורסם לראשונה בידי הכתב לירון זייד מחברת החדשות של רשת 12 עולה כי 50 צופים הגיעו הערב להצגה של תיאטרון יפו שנערכה בשטח פתוח – ובניגוד להנחיות, על פי הדיווח שוטרים שהגיעו למקום ודרשו לפזר את ההתקהלות נתקלו בהתנגדות של מנכ"ל התיאטרון יגאל עזרתי שצפוי להיקנס, הזמרת והשחקנית גלית גיאת שכיכבה בהצגה על חיי הזמרת אום כולת'ום אמרה – "באנו להפגין, באנו לזעוק את זעקת האמנים, צעקת התיאטרון, ולהזכיר לכולם ושלא נשכח, פשוט שלא נשכח את הדבר הזה שנקרא תרבות, שנקרא אומנות שהיא בעצם המקום לנשמה שלנו, המקום לרגש, לשמחה, לביקורת ולראי של החברה שלנו. החשיבות היא עצומה מעבר לשמונת החודשים שישבנו בבית ולא עשינו דבר ולא הגשמנו את הייעוד שלנו וכמובן לא התפרנסנו. אז אנחנו כאן כדי להגיד את זה בדרך שלנו והדרך שלנו היא אומנות, ולכן אנחנו עושים היום את ההצגה על פי כל הכללים ועל פי כל התקנות ואני מאוד מקווה שימשיכו ויצטרפו אלינו עוד אנשים ועוד גופים של תיאטרון ושל אומנות בכלל".

אתמול פורסם בעמוד הפייסבוק של תיאטרון יפו הודעה כי התיאטרון חוזר להופיע עם הצגותיו כחלק ממחאה והפגנת תמיכה בתרבות.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: