קליפים חדשים

רם אוריון – ויפקס

השיר החדש של רם אוריון המארח את הילה רוח בשירות מלווה בקליפ בו מככבת סטארקה, צפו

אלכוהול זול, תופעות לוואי של תרופה נוגדת דיכאון וחרדות, אהבה וקנאה על רקע סימפולים של תזמורת תהלוכות עקומה וגיטרות גראז'יות מטונפות והכל ארוז בלחן אצטדיוני מדבק.

השפעות המצב

סטארקה היא כלבתו של רם אוריון, גיבור גיטרה שבחר את מקום מושבו בדרומה של העיר העברית הראשונה, הרחק מהצפון השקט, ערש ילדותו. הילה רוח היא גיבורת גיטרה אשר היגרה מהעיר שליד אל הכרך הגדול שם הפכה לכוכבת מוערכת בקרב הסצנה המוזיקלית העצמאית. באחד האמשים ישבו רם והילה על בקבוק וויסקי וניהלו מה שקרוי "שיחות נפש". את האסוציאציות מאותו דו שיח העלתה הילה על הכתב, רם הלחין. כך נולד לו השיר החדש "ויפקס". השיר מלווה בקליפ בו מככבת סטארקה בפרץ אלימות כלפי כמה צעצועים מרוטים.

להילה ורם יש היסטוריה של שיתופי פעולה בשנים האחרונות שכוללת כתיבה משותפת של שלושה שירים באלבום "גרמנים באוגנדה" של אוריון בשנת 2016 והפקת האלבום "מוזיקה לפרסומות" של רוח בשנת 2018 כמו גם שלל הופעות משותפות והתארחויות הדדיות. בדומה לשני השירים הקודמים שאוריון הוציא השנה, "הטנק" עם עמיר לב ו"אין אותי" עם זיו בראשי  גם וייפקס התחיל מהקלטות למכשיר "זום" נייד שרם לקח לשהות מבודדת בחברת כלבים, חתולים, חמורים ותרנגולות בביתו של עמיר לב בישוב כליל והושלם בסלון ביתו בדרום תל אביב, המוכר גם כאולפני סטארקה רוגוזין.

השיווק

כך רם אוריון על השיר החדש – "מאד שמח להציג את ויפקס! האיך, האיפה, המה, המי, הכל בשיר הזה קרוב לליבי ברמות. הילה הכי הביאה אותה במילים האלו שנכתבו ברובן תוך כדי סשן הארדקור של שיחות נפש ושתייה (וויסקי, זול). בחיים לא הייתי מצליח לתפור טקסט כל כך נכון ומוצלח על עצמי. תודה הילה רוח!! תודה ואהבה לסטארקה שמככבת בקליפ ותודות גם לשירה קמרד שייעצה"

ההתוויות

Viepax או בשמה הרפואי – נלפקסין היא תרופה נוגדת חרדה ודיכאון השייכת למשפחת ה־SNRI (ראשי תיבות של "מעכבי ספיגה חוזרת של סרוטונין ושל נוראפינפרין"). ונלפקסין מעלה את הרמות של שני מתווכים עצביים במוח, סרוטונין ונוראפינפרין, ובכך מסייעת להפחית תחושות של דיכאון ושל חרדה. כידוע נמצא קשר בין רמות נמוכות של סרוטונין ושל נוראפינפרין לבין מצבים נפשיים שונים ובהם דיכאון וחרדה.

ונלפאקסין (Venlafaxine) היא תרופה נוגדת דיכאון מקבוצת ה-SNRI. התרופה יצאה לשוק לראשונה על ידי Wyeth בשנת 1993, ומשווקת כעת על ידי פייזר, דקסל פארמה וטבע.

שימושים רפואיים

התרופה משמשת בעיקר לטיפול בדיכאון קליני, הפרעת חרדה מוכללת, הפרעת פאניקה וחרדה חברתית. במינונים נמוכים (פחות מ-150 מ"ג) התרופה פועלת על הנוירוטרנסמיטור סרוטונין, ובמינונים בינוניים (מעל ל-150 מ"ג) היא עובדת גם על הנוירוטרנסמיטור נוראדרנלין. במינונים גבוהים (מעל ל-300 מ"ג) התרופה עובדת על הנוירוטרנסמיטורים סרטונין, נוראדרנלין ודופמין.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: