קליפים חדשים

נורית גלרון – עומד בשער

גרסתה של גלרון לשירו של בניון בדרך לאלבום מחוות ישראלי בגישה אקוסטית, צפו בקליפ

עומד בשער הוא שיר הנושא באלבומו השביעי של הזמר והיוצר עמיר בניון שיצא בשנת 2008, היה זה אלבום קונספט אשר הנרטיב השזור בו היא הכמיהה לגאולה יהודית ולביאת המשיח. השיר הפך לאחד מההמנונים היותר מוכרים ואהובים על ידי קהל מאזיניו של בניון.

מגיפת הקורונה על כל מגבלותיה תפסה את הזמרת נורית גלרון בעיצומו של פרויקט מוזיקלי חדש במסגרתו היא שרה גרסאות מחווהי לשירים ישראלים בביצועים אקוסטים, יחד עם המוזיקאי והגיטריסט עומרי אגמון. השבוע משחררת נורית גלרון את הגרסה שלה לשירו של בניון ונוטעת בו את צבע הקול הנשי לצד הליווי המוזיקלי של מיתרי הגיטרה האקוסטית של אגמון. התוצאה מביאה פן שונה וייחודי לשיר המוכר והאהוב אשר הנרטיב שלו מתאים ככפפה ליד לימים אלו, רגע לפני חגי תשרי המבשרים את תחילתה של שנה יהודית חדשה.

כך נורית בעקבות שחרורו של הביצוע החדש – "היום יוצא הסינגל השני מפרוייקט הקאברים המשותף שלי ושל עומרי אגמון: ״עומד בשער״, השיר המרגש של עמיר בניון, אהוב עליי במיוחד ודווקא בימי הקורונה, כל כך מתאים לנו לבקש ולרצות שכבר יבוא! שיבואו הפתרון, התיקון, הישועה וכבר נוכל שוב לחזור לחיים של פעם"

ואפילו לצורך השוואה מצאתי לנכון להציג את הגרסה החדשה בלוויית הקליפ אותו צילם וערך דייב שחר לצד אחד הביצועים מעוררי ההתעוררות של האמונה היהודית שביצע בניון מול קהל מאמינים במערת המכפלה, שנה טובה.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: