חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

תל אביב מנציחה את אריק איינשטיין

עיריית תל אביב-יפו תנציח את שמו של אריק איינשטיין בקריאת המרכז הקהילתי ברחוב דב הוז על שמו

עיריית תל אביב- יפו משנה את שמם של מרכז הקהילה ואשכול הגנים 'דב הוז' ל-"מרכז הקהילה ואשכול הגנים אריק איינשטיין"- בכך יונצח זכרו של אחד האמנים התל-אביבים הבולטים שהתגוררו ופעלו בעיר העברית הראשונה.

מרכז הקהילה אריק איינשטיין
מרכז הקהילה אריק איינשטיין

המיקום להנצחת איינשטיין נבחר בזכות סמיכותו לתחנות חייו המרכזיות של איינשטיין: רחוב גורדון בו גדל, בית הספר א.ד. גורדון בו התחנך, תאטרון "האוהל" בו שיחק אביו, חוף הים בו בילה את נעוריו, בתי הקפה של רחוב דיזנגוף בהם בילה עם חבריו האמנים וכמובן רחוב חובבי ציון בו חי עד סוף ימיו – כל אלו נמצאים בסמיכות רבה למרכז הקהילה העירוני, המשמש את תושבי מרכז העיר גם כאשכול גני עירייה וגם כמרכז פעילויות פנאי, תנועה, תרבות, אומנות והעשרה לכל הגילאים. במרכז אף מופעלים מתחם עבודה משותף לעצמאים, פעילות עניפה לגיל הרך, בית קפה מצויין ועוד.

טקס קריאת שם המרכז ייערך ביום שלישי, 25 באוגוסט 2020, בשעה 18:30 ברח' דב הוז 16, תל אביב- יפו במעמד ראש עיריית תל אביב- יפו רון חולדאי ומופע קצר של יוני רכטר אשר יבצע מיצירותיו של אריק איינשטיין המנוח. האירוע יועבר בשידור ישיר ברשתות החברתיות.

אריק איינשטיין הלך לעולמו בערב יום שלישי 26.11.2013 בשעה 23:00 לאחר שחש ברע והובהל למרכז הרפואי ע"ש רבין בתל אביב (איכילוב) בן 74 במותו.

אריק איינשטיין,  יליד תל-אביב היה זמר, פזמונאי ושחקן ישראלי. חבר בלהקות הנח"ל, בצל ירוק, שלישיית גשר הירקון, החלונות הגבוהים וחבורת לול. שיתוף הפעולה שלו עם שלום חנוך ולהקת הצ'רצ'ילים הניב את אלבומי הרוק הראשונים בישראל. איינשטיין אהוב מאוד ונחשב לאחד מחשובי הזמרים בתולדות המדינה. מדי פעם נשמעו קריאות להעניק לו את פרס ישראל.

המרכז הקהילתי פועל בבניין שהוקם בשלהי שנות השלושים במאה שעברה בידי ארגון נשות המזרחי ושימש שנים רבות כפנימייה לנערות ובית ספר ומרכז הכשרה מקצועי עבורן במסגרת החינוך של הציונות הדתית. בהיסטוריה של המבנה התנהלה כחודש לפני ההכרזה על הקמת המדינה ישיבת הוועד הפועל הציוני שבה הוחלט על הקמת – מנהלת העם – ומועצת העם, שתי זרועות השלטון הזמניות של היישוב הציוני שהפכו לאחר הקמת המדינה למוסדות השלטון הראשונים של ישראל. אחרי מעבר בית הספר לקרית החינוך צפון הוא שימש למוסדות חינוך נוספים במסגרת הדתית הציונית.

בתחילת המאה העשרים ואחת המבנה ננטש ושימש כסקאוט לצרכני סמים, בעקבות מחאת האוהלים בשנת 2011 פלשו אליו מפגינים שפונו ולאחר הכרזה על המבנה כמיועד לשימור הוא שופץ והפך למרכז הקהילתי הכולל כיום "סלון" מעין מרחב ציבורי לכלל האוכלוסיה, חדרי סדנאות, ומרחבי עבודה לאמנים ושחקנים, מרחב עבור הורים שבדרך והורים צעירים וכן מופעלות בו 4 כיתות גן.

את סרטון התדמית המדליק הפיקו  Lemur Creatives צילום: Adi Shraga  שחקן: Nir Klein

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: