חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה
כולל וידאו

התעשייה – הממשלה לא מבינה, אנחנו נפעל לחזל"ש בדרכנו

מטה המאבק להצלת עולם התרבות והאירועים מכריז הבוקר כי המתווה הממשלתי לא מקובל עליהם והם יתוו באופן עצמאי את החזרה לשגרה בעולם התרבות, הכרזה.

למרות ההצהרה אמש של שרי התרבות והבריאות בדבר החזרה לשגרה בתחום אירועי התרבות, התקיים הבוקר כנס של אנשי תעשיית התרבות והבידור אשר במרכזו עמד הרעיון כי הממשלה לא באמת משחררת וכי התהליך הנדרש יתקיים רק באמצעותמ יוזמה והגדרות של אנשי התעשייה. כך הכריזו ראשי מטה המאבק להצלת עולם התרבות והאירועים במהלך מסיבת עיתונאים שהתקיימה הבוקר במועדון רדינג 3 בנמל תל אביב: " לא מקבלים את מתווה משרד הבריאות והתרבות שנכתב ללא כל הבנה של התעשיה ומותיר רבבות ללא פרנסה. אנו נפתח את כל התעשייה על פי מתווה אחראי ומקיף משלנו".

מטה המאבק להצלת עולם התרבות, כנס תקשורת. צילום מוטי קמחי
מטה המאבק להצלת עולם התרבות, כנס תקשורת. צילום מוטי קמחי
מטה המאבק להצלת עולם התרבות, כנס תקשורת. צילום מוטי קמחי
מטה המאבק להצלת עולם התרבות, כנס תקשורת. צילום מוטי קמחי

במסגרת האירוע הוצג לראשונה לקהל הרחב לוח מופעי ואירועי הקיץ שיפתחו החל מתאריך 14 ביוני במסגרת החזרה לשגרה במדינה. בהמשך, הוצג התו הסגול שנוצר והוגדר באופן עצמאי בידי המטה לאירועים ומופעים הכולל נוסח שבמרכזו עומדת השמירה על בריאות הציבור.

התו הסגול המוצע מטעם מטה מאבק של עולם התרבות, האירועים והמופעים  לאירועים, כנסים, תערוכות, הופעות, אירועי חוצות ליישום ב 14/6 כולל בתוכו היתר לקהל עד 85% מהכמות המאושרת ברישוי,  מגבלת כמות הקהל תידון בשנית כחודש לאחר יישום המתווה, רישום והצהרת בריאות  של כל נכנס לאירוע באמצעות אפליקציית ניטור קהל באירועים, עמדות חיטוי ידיים בפיזור לפי כמות   הקהל המאושרת ותגבור ניקיון, מדידת חום בכל הכניסות לכל הנכנסים, כריזה ושילוט של הנחיות משרד הבריאות למשתתפים.

כך יו"ר איגוד המפיקים והאמרגנים יוני פיינגולד –  "המתווה שיצא הוא רק כותרת, בפועל המתווה הזה מותיר רבים בתעשייה ללא כל פרנסה ועבודה! עונת האירועים, המופעים והתרבות של 2020 תיפתח באופן רישמי ב-14.06!  150 אלף איש יחזרו לעבוד ולהתפרנס בהתאם להבטחתו של ראש הממשלה נתניהו ללא הגבלות ותחת כיפת השמיים. אנו נשמור על בריאות הציבור לפי הוראות ברורות ונחזיר את השפיות לציבור."

רמי בזה, מפיק ושותף בלייב פארק ראשון לציון הודיע –  "וועד הפעולה של ענף האירועים, התרבות וההפקות הפרטיות מכריז שהוא מתכוון לקבוע עובדות בשטח ולפתוח סדרת אירועים ומופעים החל מה-14/6 בכל רחבי הארץ! המתווה שפורסם הינו חתונה במעמד צד אחד ולא מתואם עם בעלי המקצוע. אנו קוראים בדחיפות לגורמי הרגולציה במשרד הבריאות ולשרים אדלשטיין וטרופר להזמין אותנו לשולחן הדיונים! ולהחליט ביחד על מתווה רציונלי ומעשי. חיכינו המון זמן להקמת ממשלה חדשה, שיתפנו פעולה עם כל ההסגרים וההשבתות והגיע הזמן  לשחרר ובאחריות. גם לנו יש אחריות אבל היא מבוססת מקצועיות."

גם הזמר והיוצר אליעד נחום שנטל חלק בהתכנסות אמר – "אני הגעתי לכאן בשם אמני ישראל וכל תעשיית הבידור- הנגנים, המפיקים, אנשי הבמה, אנשי הצוות שחבל התלייה מתהדק להם סביב הצוואר כבר יותר מידי זמן מיום ליום. אנחנו כבר לא יכולים לחכות לחזור להופיע. מה ההבדל בין מזון למוזיקה? מוזיקה היא מזון לנפש. יש כאן אנשים שלא עובדים כבר תקופה ארוכה, זה עלול להיגמר באסונות. לא ברור לי מה ההבדל בין לפתוח את חוף ים לבין להופעות תחת כיפת השמיים? אנחנו זקוקים למתווה ראוי ולפתרון אמיתי."

 

המפיק אלירן ברדוגו, מיוזמי ההתארגנות כבר בתחילת תקופת ההגבלות הוסיף – "הייתי בבית של ההורים שלי, אחרי שהתירו לבקר והם אמרו לי, כמצביעי ליכוד על מה אתם בוכים בתעשייה? ואמרתי להם באופן ברור – קודם כל שיחזירו אותי לעבודה, אני לא מבקש כלום רק מבקש לחזור לעבוד. הציבור בטוח שקיבלנו פיצויים ולא קיבלנו כלום חוץ מ-1000 שקל לבנות שלי. מעבר לזה מספרים לכולם סיפורים שנפגשים ומדברים איתנו, ולא היה דיבור קונקרטי של ניהול מו"מ איתנו"

נציגה נוספת במטה, לינדה אביטן, מחברת ההגברה והתאורה "קול אור אלי" – "הם אומרים פתחנו? את מי פתחנו? בקושי את המתנסים. אני מודיעה לכם שהמתווה שיצא הוא גזר דין מוות לעובדי הענף, עם מתווה כזה לא יכולים לשלם לעובדים, נתנו פלסטר לתעשייה שזקוקה לניתוח מעקפים. אנחנו שקופים עדיין, מתווה כותבים עם אנשי התעשייה!" 

עופר שיטרית יו"ר חברת כפיים –  "תעשיית התרבות היא הרבה הרבה יותר גדולה מהופעות באולמות! עושים מתווה לאירועים באולמות כשהמקום הבטוח ביותר הם אירועים באוויר הפתוח. עושים מתווה ללא מו"מ אמיתי! אף אחד לא בודקים את הרווחים? וזה לא כלכלי, ההודעה הזאת היא כסת"ח. תפסיקו להמציא פטנטים לא רלוונטיים! אנחנו דבר ראשון לומר למשרדי התרבות והבריאות – אתם לא מכירים את המקצועות והענפים שלנו, שבו איתנו כדי להבין! נלחם על בריאות הציבור אבל אתם עושים דברים ברשלנות".

גם רועי שוורץ, הבעלים של מועדון הפורום, מפיק פסטיבלים ואירועים גדולים הודיע –  "אני הוצאתי 1000 איש לחל"ת, והמתווה שיצא אמש אפילו לא מתייחס לאירועים גדולים תחת כיפת השמיים! המתווה יצא ללא כל התייעצות של נציגנו ומיהרו להוציא מתווה לא ריאלי ולא אחראי."

להלן לו"ז החזרה לשגרה לחודש יוני:

16 ביוני

חנן בן ארי בהיכל התרבות תל אביב

18 ביוני

חנן בן ארי באמפי קיסריה

דודו טסה ורביד פלוטניק במועדון בארבי ת"א

19 יוני

מרסדס בנד במועדון בארבי ת"א

23 יוני

מוניקה סקס וירמי קפלן בבית המרזח רמת ישי

24 יוני

גיא מזיג במועדון בארבי ת"א

25 יוני

פול טראנק במועדון בארבי ת"א

26 יוני

קורין אלאל בום בדגניה ב'

27 יוני

מארינה מקסימיליאן בביסטרוק קיבוץ חצור

יזהר אשדות בזאפה ת"א

טונה במועדון בארבי ת"א

30 יוני

תומר ישעיהו במועדון בארבי ת"א

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: