חדשות אינדיחדשות הסצנהחדשות מקומיות

זואי פולנסקי זכתה בפרס רוזנבלום לאמנויות הבמה

הפרס מוענק מידי שנה לשורת אמנים מגוונת בידי "קרן רוזנבלום לאמנויות הבימה" - קרן המכוונת כולה למצוינות בתחום אמנויות הבימה

גם השנה העניקה קרן רוזנבלום לאמנויות הבימה שורת פרסים לאמנים מתחומי עשיה אמנות ותרבות שונים, בתחום המוזיקה זכתה השנה המוזיקאית זואי פולנסקי מהטעמים – "מלחינה צעירה בעלת דמיון מעודן, מרענן ומגוון המשלבת את נגינתה עם כל האמצעים האלקטרוניים העומדים לרשותה ברגישות ובכישרון רב."

זואי פולנסקי נמנית על המוזיקאיות היותר מעניינות בסצנת המוזיקה העצמאית בישראל, היא מוכרת גם בטייטל "בלה טאר" המושאל משמו של הבמאי ההונגרי הנודע, בין היתר היא חברה בהרכב ריאו ובחלק מעשייתה היא כותבת מוזיקה לפסי קול קולנועיים.

בעקבות החלטת ועדת השופטים של פרס רוזנבלום לאמנויות הבמה מטעם עיריית תל-אביב-יפו על הענקת הפרסים לזואי ושורה נוספת של אמנים, בעת הנוכחית בצל הקורונה, החליטו בעיריית תל-אביב-יפו ובמשפחת רוזנבלום להעניק את כספי הזכייה בסמוך למועד ההכרזה, קרי במהלך החודש הקרוב ולא במועד הטקס עצמו, ובזאת לסייע לאמנים הזוכים דווקא בתקופה זו.

הפרסים יוענקו לזוכים בטקס חגיגי שייערך ביום שלישי, 14 בנובמבר 2020 במרכז ענב לתרבות בהשתתפות חבר השופטים, חתני הפרס וזוכי הפרס משנים קודמות, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

הפרס מנציח את זכרם של בני הזוג גוטליב וחנה רוזנבלום ז"ל, תושבי העיר תל-אביב-יפו שפעלו רבות לקידום וטיפוח העיר. ובלכתם הורישו לעיר את "קרן רוזנבלום לאמנויות הבימה" – קרן המכוונת כולה למצוינות בתחום אמנויות הבימה.

כאן בבלוג מברכים את זואי על זכייתה בפרס החשוב.

אלבומה האחרון של זואי פולנסקי – Violent Flowers צפוי לצאת בתאריך 17 ביולי 2020 בלייבל הניו יורקי Youngbloods.

בינתיים ניתן להאזין ולרכוש את אלבומיה הקודמים בשלל הפרויקטים

 

 

 

 

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: