חדשות הסצנהמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

אמני הרחוב יוצאים להפגין

לא רק מוזיקאים, גם אמני הרחוב יוצאים להפגין כדי לחזור להופיע בשגרה

מוזיקאים, אנשי במה, עובדי התעשייה, כבר שחררו את כל וקול הצעקה בבקשה לשוב ולחזור לשגרה, כעת הגיע תורם של אמני הרחוב, לוליינים, אקרובטים, ליצנים ופרפורמרים של קרקסים או אפילו מעברי חצייה שמטה לחמם נגדע בעקבות שיתוק המדינה וההופעות.

הערב התקיימה הפגנה של כל אותם פרפומרים בכיכר התרבות בין התאטרון הלאומי הבימה והיכל התרבות בתל אביב, צבעוני זה בטוח היה. צלמנו מוטי קמחי נכח באירוע וחזר עם התמונות, בצבע כמובן.

ובתוך כך הודיע שר התרבות והספורט החדש חילי טרופר כי בכוונתו לקיים החל ממחר ובמהלך הימים הקרובים, פגישות עם אנשי ונשות התרבות והספורט בישראל במטרה להקשיב להם באופן ישיר ולהבין את מצוקותיהם במציאות המורכבת בעקבות משבר הקורונה.

בתחילת היום ייפגש השר טרופר עם עובדי ועובדות הבמה ביניהם תאורנים, סאונדמנים, מאפרות ומנהלי הצגות. לאחר מכן יתקיימו פגישות עם נציגי פורום מוסדות תרבות ואמנות בישראל, מובילי מאבק התרבות, ואמנים מובילים בתחום התרבות. בשבוע הבא ייפגש השר עם נציגים ובכירים נוספים בתחום התרבות וכמובן עם נציגי ובכירי תחום הספורט.

כך השר טרופר על הדרישות לחזל"ש: "אני מחויב לעשות מאמץ גדול עבור התרבות והספורט בימים קשים אלו. חשוב לי לפגוש את האנשים ולשמוע מהם על התחושות, ללמוד מהם, לשמוע את הקול האותנטי ולעשות כמיטב יכולתי כדי לחלץ את עולם התרבות והספורט מהמשבר המתמשך. נדרשות פעולות דחופות ואני מתכוון לעשות כל שביכולתי יחד עם אחרים כדי לבצע אותן מהר ככל האפשר."

כאן בבלוג אנחנו אומרים – חילי, יש לך הרבה פחות ממאה ימי חסד, זה בנפשם ובכיסם של האמנים ואנשי התעשייה.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: