חדשות בינלאומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה
כולל וידאו

דייב גרינפילד מלהקת הסטרנגלרס הלך לעולמו בעקבות מחלת הקורונה

דייב גרינפילד, בן 71, שנפטר אמש, אושפז בשל בעיות בליבו ונדבק בנגיף הקורונה הקטלני במהלך אשפוזו

דייב גרינפילד בן ה- 71 היה הקלידן בלהקת הסטרנגלרס – החונקים, לפני מספר ימים הוא אושפז בבית חולים בעקבות בעיות בליבו ובמהלך האשפוז נדבק בנגיף הקורונה שהוביל לפטירתו.

דייב המנוח היה אחראי בין היתר לאחד הלהיטים הגדולים של להקת החונקים – Golden Brown, השיר אודות סם ההירואין אשר העפיל למקום השני במצעד הבריטי בשנת 1982.

דייב והלהקה בביצוע הלהיט גולדן בראון בהיכל התרבות בתל אביב

כזכור להקת החונקים ביקרה בישראל בשנת 2016 וקיימה מופע בהיכל התרבות של תל אביב. ההרכב היה אמור לחזור למופע נוסף ביוני הקרוב במועדון בארבי אולם הוא נדחה לאוקטובר. כעת עולים סימני שאלה לקיומו בכלל.

בהודעה שהוציאו חברי הלהקה בעמוד הפייסבוק שלהם הם רשמו בין היתר – "בדיוק איבדנו חבר יקר וגאון מוסיקה, וכך גם כל העולם. דייב היה טבעי לחלוטין במוזיקה. יחד, סיירנו בעולם ללא סוף והיה ברור שהוא נערץ על ידי מיליונים. כישרון עצום, הפסד גדול, איבדנו אגדה מוזיקלית ואחד החברים היקרים שלנו. המילה גאון נאמרת רבות ובקלות בימינו, אך דייב גרינפילד בהחלט היה כזה. נתגעגע אליו לנצח. המחשבות והלבבות שלנו הם עם אשתו פאם, ולמיליוני האוהדים"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: