כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות
כולל וידאו

אביב בכר בהופעת השקה אינטימית בעדנה, יפו

אביב בכר חוגג את השקת השיר "לנוע" בהופעה ב"עדנה", נווה מדבר יפואי

בלב מתחם נויה היפהפה ביפו, בין כבישים והעדר חניות, שוכן מרכז עם ריצוף צבעוני וקפה קטן עם בירות בוטיק וגבינות. מתנגנת שם מוזיקה אלקטרונית בערבית (נסו את DAM ההנאה מובטחת). בחוץ בין הספסלים פרוסים שטיחים וכריות, צלחות פורצלן עם עיטורים עתיקים על השולחנות וקירות מחופים באבן ירושלמית. "עדנה" הוא מרכז יפהפה בבניין לשימור ששווה ביקור.

חלל ההופעה מעוצב להפליא, בין השטיחים והכריות עולה אביב בכר להופעה אינטימית לכבוד השקת הסינגל "לנוע" מתוך אלבום חדש שמחכה לאור.

אביב בכר, השקה. צילום טלי ספיר
אביב בכר, השקה. צילום טלי ספיר

המופע

בכר עולה בחליפה חומה מזמש וקורדרוי, רק הוא והגיטרה האקוסטית, להופעה אינטימית. לצידו ממתין בדממה לתורו הנבל. גם אנחנו מחכים לו. הוא מציג את המופע כ"ההופעה הרשמית הראשונה של אביב החדש" האלבום החדש מוכן הוא מחכה לצאת. הוא פותח עם שיר חדש, אותו שר בקולו הרך ועם אמת גדולה. הטקסטים מסמלים תקווה והתחדשות וניכר שצמחו משבר.

"פחד הוא רק צל

והעיניים מתרגלות לראות את החסר

כשבינתיים, אור גדול מאיר עלינו

ועוטף את הכל"

בשירים מאלבומיו הקודמים, בכר רותם את הקהל כקול שני המלווה את שירתו והקהל ממושמע ומשתף פעולה. "כשאתה שר את השיר שלך שמונה שנים רצוף, בשלב מסוים אתה מתחיל לעשות קאברים לעצמך." מספר בכר, "יש שיר אחד כזה, שבשבילי הקסם של השיר הזה הוא שאני מנסה כל פעם מחדש, לא להרוס אותו. בשיר הזה תמיד קורים דברים. בהופעה בירושלים יצא הבעלים של המקום מהמטבח עם מגש מלא כוסות מים וכששרתי את השיר בעיניים עצומות פשוט חבטתי בו בטעות וכל הכוסות נפלו ונשפכו עלי. מוסר ההשכל מהסיפור הוא,  שכשאתה עסוק בעצמך אתה תקבל מכות. בואו נראה מה יקרה לי היום" ומבצע את "מטוס" ללא כל קטסטרופה.

אביב בכר ואיל פרידמן. צילום טלי ספיר
אביב בכר ואיל פרידמן. צילום טלי ספיר

האורח

מצטרף אליו לנבל איל פרידמן כי הרי ידוע, שנבל שמופיע במערכה הראשונה ינגן בשלישית. וגם ברביעית. הם מנגנים יחד את "לנוע" הסינגל הראשון מאלבום הסולו שבקרוב יראה אור. ההופעה הזאת מוקדשת קודם כל למען הקהל ושנית, לכבוד הסינגל הזה. כמעט במחובר הוא מנגן שיר של נגן בגלמה תורכי שמספר שכשנולד, נכנס בדלת אחת ומאז הוא ממשיך ללכת יום וליל עד שיגיע לדלת השניה. הפריטה על הגיטרה משתנה בהתאם למוסיקה ונשמעה כמו צלילי עוד ערבי. בכלל, השליטה של בכר בגיטרה מרשימה. היא מהווה תזמורת שלמה הכוללת גיטרות, מיתרים, קלידים, תופים ועוד.

השיר "לנוע" בפרט והאלבום ככלל, נוצר מתוך משבר ומתהום והתקומה והתקווה שלאחר מכן, הצמיחה שירים אופטימיים ומלאי מסרים מרוממי נפש, ברגישות ואמת ומתוך ליבו של אביב בכר.

קטעי וידאו מהמופע

 

 

שי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: