חדשות מקומיות

הזמר והשחקן מרדכי "פופיק" ארנון הלך לעולמו

הזמר והשחקן מרדכי פופיק ארנון הלך היום לעולמו בגיל 78, לאחר מאבק במחלת הסרטן.

פופיק החל את מסלולו המוזיקלי בעת שהתגייס ללהקת הנח"ל לפני 60 שנה ולאחר שחרורו החל לשחק בסרטים ישראליים ביניהם – "אלדורדו", "אולי תרדו שם", "סאלח שבתי"ו"שני קוני למל". בשנות ה-70 שיחק בסרטים "שבלול" ו"מציצים". לצד תפקידי הקולנוע הוא גם השתתף בהצגות תיאטרון.

מרדכי פופיק ארנון ז"ל, אלדורדו. צילומסך
מרדכי פופיק ארנון ז"ל, אלדורדו. צילומסך

את הקריירה המוזיקלית שלו החל פופיק כאשר יחד עם אושיק לוי וחנן יובל הם הקימו את שלישיית התאומים, הלהיט הכי מוכר שלו הוא "בלדה בין כוכבים" מתוך אלבוםה בכורה שלו, שנותר בעצמם אלבומו היחיד. בשנת 1975 החל בתהליך חזרה בתשובה, עבר לירושלים ונטש לחלוטין את עולם הבידור והמוזיקה.

כאמור, היום, בגיל 78 הלך לעולמו לאחר מאבק במחלת הסרטן. יהי זכרו ברוך.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: