חדשות הסצנה

מדיטציות לפסנתר – SHAMANS OF SOUND – במוזיאון תל אביב

מדיטציות לפסנתר - SHAMANS OF SOUND ערב של טריפ מוזיקלי- מדיטטיבי בחללי מוזיאון ת"א לאמנות עם מאסטרים מוזיקליים מהארץ ומחו"ל ואנשי רוח, אמנות ומחול, כל הפרטים וכרטיסים

המהדורה חורפית של SHAMANS OF SOUND – אירוע ראשון מסוגו במוזיאון תל אביב לאמנות יתקיים בתאריך 11 בינואר 2020. זהו ערב ראשון מסוגו, במסגרתו יתחברו 88 הקלידים השחורים והלבנים של מלך כלי הנגינה – הפסנתר, לבין טכניקות מדיטציות שונות.

SHAMANS OF SOUND היא סדרה מוסיקלית חדשה, חוצת ז'אנרים, המבקשת, בכל פעם מחדש, לשים את הפוקוס על מאסטרים בעלי יכולות מוסיקליות עמוקות שיודעים לקחת את עצמם ואת הקהל אל מעבר לגבולות הרגילים

מדובר בטריפ מוזיקלי- מדיטטיבי בחלל מוזיאון תל אביב לאמנות עם מאסטרים מוזיקליים מהארץ ומחו"ל לצד אנשי רוח, אמנות ומחול. בין המשתתפים – שלומי שבן עם יצירה חדשה לערב בבכורה עולמית, היוצרת והפסנתרנית הבינלאומית המצליחה Hania Rani בביקור ראשון בישראל, היוצרת והרקדנית – רננה רז.

בכל חלקי האירוע תהיה הזמנה גדולה וברורה – לשחרר – הקסם כבר יקרה מעצמו!

איך זה עובד? כרטיס הכניסה מאפשר בחירה בין שני חללים עיקריים.

הראשון – החלל של התערוכה "עידן חדש באמנות" – במרכז החלל יוצב פסנתר ושאר צעצועים (סמפלרים, מקלדות שליטה, מכשירי אפקט…) מסביב נשב אנחנו, ב 360 מעלות.. מאחורי הפסנתר יישב היוצר יחזקאל רז ויחבר בין צלילים קלאסיים לבין סאונד עכשווי של אמביאנט מלודי והמפנט. על אותה במה, יופיע המאסטר שיר סופר שכבר שנים רבות חוקר את הצלילים כאמצעי טיפולי. שיר, מצוייד בקערות טיבטיות, גונגים וכלים נוספים אותם ליקט במסעותיו בעולם ובתרבויות עתיקות, ימלא את החלל בתדרי מוסיקה מהפנטים ומכשפים. מסביב, יוצגו כחלק מהתערוכה יצירות רוחניות עמוקות של הילמה אף קלינט, מארינה אברמוביץ', אמה קונץ (רשימה חלקית מאוד). הקהל מוזמן לשכב בחלל, או לשבת בו. לעצום עיניים או להשאיר אותן פקוחות ובעיקר להתמסר. לשחרר. לאפשר.

השני – אולם אסיא – האולם החדש של מוזיאון תל אביב בעל אקוסטיקה מופלאה. על הבמה תעלה הניה ראני
היוצרת והמבצעת הפולניה, בביקור ראשון בארץ. כבר תקופה שהניה היא סוד ידוע לחובבי מוסיקה בעולם. מדובר בכישרון כביר, מטאור מוסיקלי שאיך שהוא מצליחה לגעת בקלידי הפסנתר בצורה שלא עשו לפניה. המוסיקה שלה מושפעת מטבע, מחורף, מהרים כבירים, מנהרות זורמים בשצף קצף, מפתיתי שלג שנחים להם על עצי מחט עדינים. אחריה יעלה שלומי שבן – אחד המאסטרים המקומיים הגדולים בכל הקשור אל הקלידים הלבנים והשחורים. שלומי יבצע יצירה חדשה בבכורה עולמית ומיד אחריה ייכנס לסשן אילתור שינוע, כמיטב המסורת השבנית, בין תהומות של רגש לחיספוס אורבני. גם כאן ההזמנה פתוחה וגדולה והאווירה כולה
תעודד מצב תודעתי מדיטטיבי. יתאפשר מעבר בין חלל לחלל על בסיס מקום פנוי

בין החלקים השונים של הערב יבקשו רפיק ידידיה קמחי, רננה רז ואיתי מאוטנר (פצ'ה קוצ'ה ושאר ירקות…) לפסל מילים בחוויה הכללית ולאפשר דרך נוספת להתחברות.

כרטיסים – מספר הכרטיסים מוגבל!

סבב ראשון – 139 ש"ח (מהדורה מצומצמת) | מחיר מלא 179 ש"ח, לרכישה לחצו כאן. לאטנדינג בפייסבוק לחצו כאן.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: