קליפים חדשים

ריף כהן – בואי אגלה לך

ריף כהן משתפת פעולה עם עטר מיינר בשיר נוסף בדרך לאלבום חדש, הפעם השיר בעברית

כשהיא עושה את צעדיה לקראת אלבום שלישי, הפעם יהיו בו חלקים בשפה העברית, חוברת ריף כהן לגיסה, הכוכב האלקטרוני והראפ העולה עטר מיינר, עימו שתפה פעולה בשיר הקודם  "תגיד לי", והשניים לוקחים את הטקסט שנולד משרבוטי העט של ריף ביומנה האישי ברגעים כאלו ואחרים והופכים אותו לראפ עברי מסתלסל שיודע לקצוב ביט טהור. התמליל שנוצר בסערת רשות מוגש כמעט כמו שנכתב על פני מצע מוזיקלי שלוקח את ריף כהן למחוזות הרחוקים מהאווירה הפריזיאנית והפרנקופילית המוכרת שלה. הפעם אפילו הרחק מיבשת אפריקה מגיעה ריף כהן ביוזמתה כבמאית לקליפ העוטף את השיר אל החוף הנטוש בצפון ים המלח היכן שנופים דמויי ירח מתחברים לדומיה של הים האפרפר שאף דג לא משתכשך במימיו.

המילים של ריף מצליחות להעביר מסרים חדשים, פנימיים, אך יחד עם זאת ברוח חיצונית חדשה, שונה מכל מה שהכרנו אצלה, זה מגיע הפעם עמוק מבפנים וזה לא נעלם כשהצליל האחרון נדם…

תמיד אני לבד
כל אחד תמיד לבד
השאלה אם הוא משלים עם זה או לא
כמה טוב לו עם עצמו
לבד
או לא…

נראה כי יש באמת למה לצפות מהאלבום החדש ההולך ומתהווה…הצצה ראשונה לדברים החדשים תוכלו לקבל במופע המתוכנן בתאריך 12 בנובמבר במועדון בארבי בתל אביב כאשר לצידה של ריף כהן יתארחו שתי יוצרות עוצמתיות לא פחות – נטע אלקיים וויקטוריה חנה. כאן כרטיסים.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: