חדשות הסצנה

העם אמר את דברו – תנו לרקוד בשקט

רבבות רוקדים מלאו בליל חמישי, 18.07.2019 עוד בטרם שקעה השמש את כיכר רבין מול העירייה בתל אביב במסגרת עצרת מחאה #תנו_לרקוד_בשקט שהרימה "העמותה לחופש התרבות" בה התאגדו מפיקים ויזמים של פסטיבלי מוזיקה במיוחד בסוגות הטקנו והאלקטרוניקה כנגד התופעה של ביטול וסגירת פסטיבלים שכאלו על ידי משטרת ישראל ורשויות מקומיות, מדיניות ששיאה היה בביטולו של פסטיבל דוף יממה בלבד לפני קיומו, מותירה את מפיקי הפסטיבל המומים.

העם אמר את דברו - תנו לרקוד בשקט. צילום תומר שיינפלד
העם אמר את דברו – תנו לרקוד בשקט. צילום תומר שיינפלד

אל עצרת המחאה התנדבו והגיעה שורת אמנים רבים, רובם מהפופולאריים בסצנת הטכנו, הטראנס והרייבים ביניהם ויני ויצ'י, אסטריקס, רד אקסס, קפטן הוק, אנאRF , אוריה קלפטר, בליס, אופוריה, אסטרל פרוג'קשן, דיאנה אפ, רינה מגנטיק ועוד, גם אמנים בכירים שאינם מוכרים דווקא מתחום הפסטיבלים הללו נטלו חלק במחאה – ארקדי דוכין ואסף אמדורסקי.

העם אמר את דברו - תנו לרקוד בשקט. צילום תומר שיינפלד
העם אמר את דברו – תנו לרקוד בשקט. צילום תומר שיינפלד

העצרת שמטרתה הייתה להרים את המאבק למען הרעיון ולא כמאבק נגד הרשויות כללה נאומים ונשיאת דברים מפי שורה של אנשי ציבור, נושאי משרות רשמיות ודמויות פרטיות בדבר הזכות לחופש תרבות.

העם אמר את דברו - תנו לרקוד בשקט. צילום תומר שיינפלד
העם אמר את דברו – תנו לרקוד בשקט. צילום תומר שיינפלד

בניגוד למחאה ספונטנית קודמת שהתקיימה בכיכר לפני מספר שבועות בעקבות הידיעה על ביטולו של פסטיבל דוף והסתיימה במעצרים של משתתפים שהפרו את הסדר הציבורי, הפעם עברה העצרת ללא אירועים חריגים ובסיומה עשרות מתנדבים מקרב הציבור סרקו את מרצפות הכיבר עם שקיות אשפה והותירו אותה נקיה יותר מאשר הייתה בטרם הגיעה הקהל, בבחינת אמירה ברורה שאירועי המוזיקה הללו דוגלים באקולוגיה ובשמירת הקיימות, הסביבה והטבע.

וידאו – הצמד רד אקסס מרקיד את הנוכחים בעצרת. צילום אפיקומן

זו פעם שנייה בעשור האחרון שנושא המוזיקה והאמנות וההתנגשות מול הממסד מובילה להפגנה בכיכר רבין, האירוע הקודם היה לפני כשש שנים – מחאת מנהלי ובעלי חדרי החזרות ואולפני ההקלטות כנגד עיריית תל אביב ומדיניות חישוב הארנונה שפגעה בהם כלכלית.

נציג הבלוג, הצלם תומר שיינפלד נשלח אל קדמת הבמה על מנת להביא כמה מהמראות והקולות בעצרת.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

קטעי וידאו – נאומים, אמירות, מוזיקה

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

תומר שיינפלד

תומר שיינפלד יליד 1966 נולד עם נכות שמחייבת אותו להשתמש בכסא גלגלים אוהב מוזיקה מאז ילדות ,הולך להופעות עוד מנעוריו כאשר היה צריך "לסחוב" את אבא שלו להופעות כי לא היה עצמאי, חיידק הצילום נדבק בו ב- 15 השנים האחרונות ומאז הוא משלב את שני הדברים שהוא אוהב לעשות - צילום והאזנה למוזיקה - הופעות חיות במיוחד, מצלם עבור הבלוג של יובל אראל מעל שנה. או כמו שתומר אומר כדאי להרגיש חי צריך איזה 2,3 הופעות בשבוע . הכינוי של תומר הוא The Rolling Photographer

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: