סיקור הופעות

צבא של רוקנ'רול

המופע המשותף של הלהקות תיסלם ומשינה באמפי פארק אשדוד במסגרת פסטיבל מדיטרנה,  יום רביעי, 19.06.2019. אליצור ודורון ראובני לקחו את רכבת הלילה לאשדוד וחזרו עם המראות והמנגינות.

משינה ותיסלם בפסטיבל מדיטרנה, אשדוד. צילום אליצור ראובני
משינה ותיסלם בפסטיבל מדיטרנה, אשדוד. צילום אליצור ראובני

בדיוק שלוש שנים לקח לרכבת ישראל להוביל את חברי הלהקות משינה ותיסלם כל הדרך מהאמפי פארק ברעננה, שם נפגשו לראשונה במופע משותף עד התחנה באמפי פארק באשדוד. יש מצב שתחנת קהיר תופיע בעוד עשור בקצב הזה, לנו זה עושה רק טוב.

משינה באשדוד. צילום אליצור ראובני
משינה באשדוד. צילום אליצור ראובני

במהלך המופע של המשינאים והתיסלמים, שניהם כבר לא ילדים קטנים, חיות רוקנ'רול וותיקות שעושות את השטח כבר כמה עשורים טובים ועדיין בועטות חזק, כמה רגעים לפני שהגישו את שירי ההדרן לקהל הרב, אמר יובל בנאי את המשפט הבא – "אתם יודעים שבצבא הזה של הרוקנ'רול, אין הרבה חיילים, הרבה אנשים נושרים בדרך, והכי קל זה להתפרק ולוותר, הכי קשה זה להמשיך ולהאמין, בחופש ובכוח של המוזיקה, ולכן אני שמח להזמין לבמה הזאת כמה אחים לנשק…"

תיסלם באשדוד. צילום אליצור ראובני
תיסלם באשדוד. צילום אליצור ראובני

אכן, גם משינה וגם תיסלם הן להקות ששומרות ומשמרות את הרוקנרול הוותיק והטוב, בימים כאלו ששפע הסגנונות ואלפי הערוצים שועטים קדימה באוקינוס המוזיקה ומנסים לדוג עוד ועוד מעריצים לרגע, תמיד טוב לחזור למחוזות הבית שעליהן גדלו כמה דורות של צעירים ששערם כבר האפיר מזמן אם בכלל נשאר על הראש, מוכיחים ש"אולד סקול דאז איט בטר"…

תיסלם ומשינה, מדיטרנה. צילום אליצור ראובני
תיסלם ומשינה, מדיטרנה. צילום אליצור ראובני

אומרים שזו הייתה אחת ההופעות החזקות ביותר שנראו ונשמעו באשדוד בזמן האחרון ובכלל…

קרוב לשלוש שעות שהחלו עם הופעה של להקת תיסלם, המשיכו בחלקה השני עם להקת משינה והגיעו לקיצן עם הופעה מאוחדת כאשר הנגנים והזמרים כולם משלבים כוחות בלהיטי זהב בביצועים משותפים.

קטעי וידאו מהמופע, צילום דורון ראובני.

אליצור ראובני

צלם מיתולוגי בסטילס ווידאו (זוהר ארגוב, תאטרון הקאמרי) עורך אתר "בילוי נעים".

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: