האם אבישי כהן ביטל השתתפותו בפסטיבל הג'אז באילת?

האם נגן הקונטרבס הבינלאומי אבישי כהן ביטל באופן פתאומי את השתתפותו בפסטיבל הג'אז באילת?, מסתמן כי המופע שאמור היה להיות המופע הפותח בוטל. כל הפרטים.

פסטיבל ג'אז הים האדום קיץ 2019

פסטיבל ג'אז הים האדום קיץ 2019

אמן הקונטרבס הבינלאומי אבישי כהן שחגג בחודש שעבר את יום הולדתו ה- 49 ואף קיים כחמש הופעות ברחבי הארץ, ביטל היום במפתיע את השתתפותו כמופע הפותח של פסטיבל הג'אז באילת המתוכנן להתקיים במהלך חודש אוגוסט 2019, ההודעה על כך יצאה במפתיע באתר הפסטיבל ובעמוד הפייסבוק הרשמי של הפסטיבל והשאירה רבים מחובבי הפסטיבל עם סימני שאלה שטרם נענו, מהן הסיבות לביטול? …

בעמוד הפייסבוק הרשמי של אבישי כהן אין כל עדות לביטול, הכל מתנהל בשגרה ואפילו יצאה הכרזה על האלבום החדש שכבר ניתן להזמינו, התכנית המקורית על פי הפרסום המוקדם הייתה כי המופע הפותח של הפסטיבל יהיה למעשה מעין השקה מקומית של האלבום החדש – Arvoles האמור לצאת בימים אלו. ארבע שנים מאז הופיע במהדורת הקיץ של הפסטיבל בשנת 2015, אמורים היו אבישי כהן והטריו הכולל את הפסנתרן אלצ'ין שירינוב והמתופף נועם דוד, להגיע לפסטיבל הג'אז עם אלבומו השבעה-עשר והאורחים  שם-טוב לוי ואבי ליבוביץ'. אולם כאן בארץ הדברים נראים ונשמעים אחרת לחלוטין…

 

להלן תוכן ההודעה שמפיקי פסטיבל הג'אז באילת הוציאו היום:

באופן מפתיע ומפגיע החליט האמן כי מופע הפתיחה של 'פסטיבל ג'אז בים האדום' הבינלאומי אינה משבצת זמן ראויה למעמדו זאת על אף חוזה חתום עם לוח זמנים ברור וידוע.

הפקת הפסטיבל רואה בצעד זה- זילות ופגיעה בשמו הטוב של הפסטיבל, פגיעה בערכי הפסטיבל, פגיעה בעיר אילת שהזמינה את האמן לפתוח בגאון את פסטיבל הג'אז ה 33 במספר, פגיעה באתיקה מקצועית בענף ההפקות וחמור מכל אנו רואים בצעד זה פגיעה בכם, קהל הפסטיבל הוותיק שמגיע כל שנה לפסטיבל, תומך ומעודד יצירה בכלל ויצירה בתחום הג'אז בפרט

מופע הפתיחה של כל פסטיבל ושל פסטיבל הג'אז בפרט משול להבטחה ולאות הפתיחה המבשר על האמירה האמנותית שמביא הפסטיבל לבימותיו.

אמנים רבים וטובים, לרבות כהן עצמו זכו בכבוד הגדול לפתוח את הפסטיבלים בשנים עברו וכולם ללא יוצא מהכלל הוקירו והעריכו את ההזדמנות והכבוד.

הביטול מצד כהן הגיע על אף כל ניסיונות הפקת הפסטיבל למנוע מכהן את הודעתו החד הצדדית, אך לשווא.

תחום מופעי המוזיקה בישראל נושא צלקות רבות, אמני העולם לא חוסכים מאתנו סירוב וביטול מופעים ומדירים את רגליהם מבימותינו, די לנו באלו ובאמירותיהם ואין אנו ראויים לכאלו גם מבית.

אף על פי כן ולמרות הודעתו זו של כהן שיש בה כדי להוות פגיעה בפסטיבל תוך ימים מספר נודיע על מילוי משבצת זו באמן מכובד וראוי אשר יעריך את המעמד ויכבד אותנו בהשתתפותו.

בפניכם קהל יקר, נאמר כי אנו מתנצלים בכנות ומעומק ליבנו על עוול משווע זה.

**נכבד כל בקשה להחזר כספי למי שכבר רכש כרטיסים, בד בבד נשמח לגילוי סבלנות של מספר ימים לשבץ מופע חלופי ראוי, ראו זאת כהבטחה.**

עמכם הסליחה, הפקת הפסטיבל.

 

One comment

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s