סיקור הופעות

הצלילים של טניה

המוזיקאית, הכנרת והרקדנית טניה וינוקור חגגה אמש את השקת אלבומה החדש "In Time" במופע חגיגי במועדון האזור בתל אביב כשהיא מארחת את היוצר והשחקן צחי הלוי ואת המוזיקאי אודי בן כנען (יוצא ההרכבים שבע, מטבוחה פרוג׳קט, יאמאס). השדרן והעורך המוזיקלי המיתולוגי טוני פיין הגיע למועדון כדי להנות מהצלילים והריקודים ולחזור עם המראות והקולות.

טניה וינוקור, מוזיקאית וירטואוזית בכינור, ילידת קישינב במולדובה החלה את הקריירה הבינלאומית שלה בגיל פעוט, כבר בהיותה בת שלוש החלה ללמוד לנגן בכינור לצד לימודי בלט. ההמשך הטבעי לאחר שעלתה ארצה היה ההשתלבות לצד מוזיקאים והרכבים רבים ומגוונים ביניהם ניתן למנות את להקת מיומנה, דיויד ברוזה, מוש בן ארי, גליקריה, ריטה, הרכב האלקטרוני מטבוחה פרוג׳קט ועוד.

לצד אלו היא החלה ליצור בעצמה מוזיקה אינסטרומנטלית היונקת את שורשיה מפיוז'ן המחבר מוזיקה צוענית, ספרדית ובלקנית לצד נגיעות ים־תיכוניות.  יצירות שכאלו מאפיינות את המצוי באלבומה המחדש שיצא זה עתה כאשר הכלי המוביל בנעימות הוא הכינור המהווה בעצם המשך די טבעי לגופה של טניה.

על המופע, היצירות והאווירה תלמדו מהמראות שטוני פיין מביא כאן.
לחצו לצפייה בגלריית התמונות מהמופע
קטעי וידאו

טוני פיין

אנטוני "טוני" פָיין היה עורך מוזיקלי, מפיק תוכניות רדיו ושדרן רדיו ישראלי ב"קול ישראל" במשך ארבעים שנה. ערך והפיק תוכניות מוזיקה רבות ברשת ג', ובהמשך מונה לעורך האחראי של התחנה. מ-1978 עד 1995 היה העורך והמפיק של תוכנית הרדיו הפופולרית "חדש, חדיש ומחודש", בהגשת שוש עטרי, מ-2009 החל לערוך ולהגיש תוכנית רדיו יומית לצד עופר נחשון, "באוויר", בה מושמעים שירים ישראלים חדשים ומתארחים אישים שונים באולפן. לאחר מכן ערך פיין את התוכנית, שהגישה רויטל עמית. פרש בשנת 2016 ומאז הוא פעיל במסגרת הבלוג.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: