קליפים חדשים

נדב יעיש – לואי

לכאורה מדובר כאן בסינגל שני מתוך אלבום הבכורה של נדב יעיש הכותב, מלחין ושר את שיריו בהפקתו המוזיקלית של עדי רותם. למעשה מוגשת כאן עבודה שלובת רבדים, פיצוחים ומשמעויות שמעל הכל היא תוצר של שיר מצוין ועבודה קולנועית מקצועית ומלוטשת.

נדב שירת במשך כשש שנים ביחידה המובחרת ״דובדבן״. במהלך אחת הפעולות המבצעיות שהשתתף בהן, נוצר בינו לבין לואי,  שהיה אחד המבוקשים שנעצרו,  דו שיח על החיים. נדב ניסה להבין מדוע לואי בחר בדרך חיים מסוימת ולואי הסביר שהוא לא מכיר דרך חיים אחרת. המשפט הזה של לואי הדהד לנדב בראש במשך תקופה וגרם לו לכתוב את השיר, שבו הוא בעצם מצייר עבור לואי חיים אחרים בנקודות זמן שונות.

החיבור בין נדב יעיש  לצחי הלוי נוצר כאשר הם שירתו באותה יחידה צבאית. כאשר נדב החל בהכנות לקליפ הוא ישר חשב על צחי אשר נדלק על השיר והסיפור מאחוריו ונענה בשמחה להשתתף בקליפ.

הקולנוענית לליב סיון שקיבלה על עצמה את עבודת התסריט, הבימוי והעריכה עם הצלם המצויין נדב אקרמן מספרת את הסיפור שמאחורי הבימוי והעריכה – "הרעיון לקליפ טמון בשיחה שלי עם נדב בה דיברנו על מה עומד מאחורי הטקסט ומיהו לואי בשבילו. השלב הבא היה לשכוח את זה ולעבד רגש מילים ומוזיקה לסיפור תמונה וקצב כשלואי הדמיוני/ אמיתי כל הזמן מלווה אותנו ואיתו כל האנשים המוכשרים שהביאו את הקליפ הזה לממשות."

נדב יעיש יחגוג את השקת האלבום הבכורה מלא "העיקר" במוצאי שבת 27 באוקטובר בתאטרון תמונע.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

תגובה אחת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: