חדשות הסצנה

התהילים של דנה אינטרנשיונל בברלין

ברלין, גרמניה – דנה אינטרנשיונל מבצעת את הפיוט "מי האיש" מספר תהילים מול שר החוץ הגרמני ושר התרבות הגרמני. דיווח.

שבוע אחרי ביקורה של הקנצלרית מרקל בישראל והמפגש עם ראש הממשלה נתניהו,  הגיעה דנה אינטרנשיונל, השגרירה הישראלית לענייני הסברה לגרמניה, למפגש עם שר החוץ הגרמני לביקור גומלין.

זה התרחש במסגרת טקס הענקת פרסים לזכרו של שמעון פרס לשני פרויקטים נבחרים של שיתוף פעולה ישראלי-גרמני. הזוכים, חממת קולנוע גרמנית-ישראלית לשינוי חברתי (OUT OF PLACE) ותזמורת קרוואן הרב-תרבותית, קיבלו את הפרס מידי שר החוץ הגרמני הייקו מאס בבית העירייה האדום של ברלין.

דנה אינטרנשיונל, המורגלת  בהופעות ברחבי העולם, מספרת  שההופעה השבוע באולם עיריית ברלין, הייתה עבורה מרגשת במיוחד "דווקא בברלין, בבניין  המפואר הזה שנראה בדיוק ככה גם לפני שבעים וחמש שנים, מול  קהל גרמני,  כשמולי  שר החוץ והשרים, ועם השיר המיוחד הזה מספר תהילים שאומר "סור מרע ועשה טוב, בקש שלום ורדפהו"  כשמאחורי התרגום בגרמנית, והמחשבה שאני מעבירה במוסיקה שאין לה שפה או גבולות את המסר החשוב הזה, שבעיני הוא תמצית היהדות האמיתית. החומלת, המקבלת, העוטפת,  האוהבת.  יהדות שמדברת על עשיית טוב ורדיפה אחרי שלום וצדק, כל אלו גרמו לי להתרגש הפעם במיוחד, עד כדי שלא הספקתי אפילו להתאפר כמו שצריך ולסיים את הבייבי ליסט בשיער.."

הביצוע של דנה בברלין מגיע לאחר שהיא עצמה השיקה את הגרסה שלה לשיר בשיתוף עם חברת מיקרוסופט ביולי האחרון. כזכור, לפני שבועות ספורים נפתחה תערוכה המתעדת את בגדיה ואביזריה של דנה בחולון.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: