כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

כל הזמן שבעולם

מופע השקת אלבומו הרביעי של עידן עמדי "חלק מהזמן" בהאנגר 11 נמל תל אביב, אורחים – מירי מסיקה, יובל דיין, חנן בן ארי. חמישי, 16.02.2017. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל.

עידן עמדי, חלק מהזמן, האנגר 11. צילום: יובל אראל
עידן עמדי, חלק מהזמן, האנגר 11. צילום: יובל אראל

לאלפי רוכשי הכרטיסים והמוזמנים שמלאו את עשרות שורות המושבים בחלל העצום של האנגר 11 בנמל תל אביב היה את כל הזמן שבעולם כדי להקדיש את הערב למופע ההשקה לאלבומו הרביעי של עידן עמדי, מי שנחשף במסגרת תוכנית הריאליטי "כוכב נולד" כזמר יוצר ולאו דווקא רק כווקליסט.

עמדי, שלשמו נקשר התואר "זמר החיילים" הוא אחד מהסינגר סונגרייטרים הצעירים העושה את דרכו בענווה רבה ובבטחה אל צמרת הטרובדורים המקומית, צובר קהל מעריצים ההולך וגדל וחוצה את כל שורות הקשת הישראלית, צעירים מאוד לצד קהל מבוגר, חובשי כיפות מסורתיים לצד גדודי נערות, ימין ושמאל דתיים וחילוניים, עמישראל שכזה.

אלבומו הרביעי של עידן עמדי "חלק מהזמן" שאת שיריו, העוסקים רובם בנושא האהבה, הוא כתב והלחין בהפקתו ועיבודו המוסיקלי של פטריק סבג, מגיע לאחר ששלושת אלבומיו הקודמים מכרו עשרות אלפי עותקים והעניקו לו פרסי מוסיקה רבים – אמן השנה, שיר השנה ואף הגיעו למעמד של אלבומי זהב.

לקראת השקתו של האלבום הספיק עידן עמדי לומר: "שנה מרגשת מאוד עברה על פטריק ועלי באולפני "תשע". אומרים שאדם מגיע לשורש הווייתו בשלושה דברים: בצחוק, בבכי ובמנגינה. היו לנו משלושת האלמנטים האלה כפיות גדושות. הגיע היום והשנה הזו מתנקזת לאלבום ומופע חדש. התקווה הכי גדולה של אמן היא להשאיר חותם דרך היצירה, שהשירים ידברו ויספרו את עצמם גם בעוד מאה שנים. שיהיו פסקול חיים של עצב ושמחה של אנשים. שיהפכו ל"חלק מהזמן".

מצגת זאת דורשת JavaScript.

ואכן אמש, באולם הענקי של האנגר 11 בנמל תל אביב היה ניתן ללמוד אודות האהבה והערצה הרבה רק מלהתבונן בקהל הרב שהגיע. עידן עמדי, מצויד בקולו העמוק והנוסך ביטחון, בגיטרות אקוסטית, חשמלית או בבוזוקי על פי הרגע המתאים, כשהוא מלווה בהרכב נגנים מצוין שכלל את רועי צעדי בגיטרות, קורל ביסמוט בגיטרות ושירות, אבי חזות בגיטרת בס, מיכאל שוורץ בקלידים, אביבה אלייב בכינור, אמיר אלייב בקאנון ותוף, ורן גנז על התופים, החזיר את האהבה לקהל המחבק בחזרה. המופע שלווה בהצטרפותם של אורחים רבים על הבמה, החל מיובל דיין, חנן בן ארי ולקינוח מירי מסיקה, כלל מבחר משיריו של עמדי, הן מהלהיטים המוכרים והאהובים דוגמת "כאב של לוחמים", "תשליך", "אלייך", "נגמר", "בזמן האחרון", "קול זיכרון ישן" והן משירי האלבום החדש שחלקם כבר הספיק להיספג בפס הקול הישראלי כ"עד שיעלה היום הבא", ושיר הנושא "חלק מהזמן" לצד ביצועים מרגשים לשירי אורחיו.

עמדי ניצל את ההזדמנות שהוא מצויד במיקרופון אלחוטי וירד מספר פעמים מהבמה העצומה לעבר שורות מושבי הקהל, פסע ביניהם תוך שהוא מצטלם עם כל המבקשים זאת וממשיך בביצוע שיריו לצד הקהל שעטף אותו באהבה רבה, לחלק מהזמן בתקווה לכל הזמן שבעולם.

רגעי שיא נרשמו מן הסתם במהלך האירוחים, הן בדואטים המרגשים עם יובל דיין, הן באווירת החפלה שהתעוררה עם עלייתו של חנן בן ארי לבמה ונהירת המעריצות לקדמת הבמה והן באותם רגעים אחרונים כאשר האדרנלין ומטעני הרגשות התפקעו עם עלייתה של מירי מסיקה לבמה.

למרות הקור העז והטפטוף הבלתי פוסק מהשמים האווירה בהאנגר 11 בנמל תל אביב הייתה אמש מהחמימות שניתן היה לחוש.

סט ליסט שירים: עד שיעלה היום הבא, אלייך, קול זיכרון ישן, מנסים, ישראל, חלק מהזמן, עד שתחזור (עם יובל דיין), בסוף (עם יובל דיין), אייכה, דברים יפים לראות, בזמן האחרון (עם חנן בן ארי), החיים שלנו תותים (עם חנן בן ארי), עכשיו כולם רוקדים, תשליך.

הדרן: כאב של לוחמים, תמלי מאעכ (עם מירי מסיקה), עכשיו אתה חוזר בחזרה (עם מירי מסיקה), נגמר.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

וידאו

 

 

 

וידאו Go Live פייסבוק

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d