חדשות הסצנה

ועידת המוסיקה הבינלאומית OMC במכללת אונו

ועידת המוסיקה אונו – מיזם של קבוצת זאפה בשותפות עם הקריה האקדמית אונו, עיריית קריית אונו ומועצה מקומית גני תקווה. במסגרתה יתקיימו הרצאות, רבי שיח ומופעים להרכבים המועמדים להשתתף בפסטיבל Sziget.

ועידת המוסיקה OMC במכללת אונו
ועידת המוסיקה OMC במכללת אונו

קבוצת זאפה בשיתוף עם בית הספר למוסיקה של הקריה האקדמית אונו מכריזה בפעם הראשונה על ועידת המוסיקה הבינלאומית אונו, שתתקיים בין התאריכים 19-20 באפריל בקמפוס הקריה האקדמית אונו. בהשתתפות אורחים בכירים מתעשיית המוזיקה הבינלאומית, אנשי מפתח מתעשיית המוזיקה הישראלית, אמנים ושרים בממשלה, ביניהם: השר משה כחלון, השר גלעד ארדן, סיימון קלרקסון (WME סוכנות וויליאם מוריס), מארק בונה (נציג פסטיבלSziget ), קלאודיו טרוטה (Barley Arts Promotion), טמירה ירדני, אביב גפן, נדב רביד, שוקי וייס, מנכ"ל משרד התרבות יוסי שרעבי, עמית דובדבני (אינפקטד מאשרום), יאיר ניצני, חנן יובל, יוסי גיספן, קובי פרחי (אורפנד לנד), סקאזי, ועוד..

הועידה נולדה כדי לספק לתעשיית המוסיקה בישראל פלטפורמה קבועה לקיום דיונים בנושאים החמים שעל סדר היום, עדכון מידע חדש ושיתוף מידע קיים שאינו נגיש ביום יום, במסגרת מפגש שנתי מרוכז המחבר בין כל אנשי הסקטורים המרכיבים את התעשייה:

אמנים ומוזיקאים, כותבים ומלחינים, מפיקים, DJ'S, מנהלי אמנים, אנשי חברות תקליטים ולייבלים, מו"לים, בוקרים, בעלי מועדונים ולוקיישנים להופעות, פרומוטרים של הופעות בינלאומיות, יחצנים, עיתונאים, אנשי רדיו, מורים וסטודנטים למוסיקה ועוד.

במהלך שני ימי הועידה יתקיימו בשעות היום פאנלים בנושאים מגוונים ומרחיבי דעת, בהשתתפות גורמים בכירים מתעשיית המוזיקה הבינלאומית והמקומית, אמנים וגם פוליטיקאים, שינהלו דיונים בנושאים אקטואליים (העולם על פי ה-BDS, המדינה ואני), יפשטו נושאים מורכבים (זכויות יוצרים, לא מה שחשבתם), וישתפו את הקהל בידע יקר ערך מניסיונם האישי והמקצועי (דרכו של המוסיקאי המתחיל, האמן כעסק עצמאי, הפריצה לחו"ל ופאנלים נוספים).

בשעות הערב יתקיים שואוקייס של הפסטיבל האירופאי הענק Sziget  במסגרתו יתקיימו הופעות של להקות ישראליות, ותיבחר ע"י נציג הפסטיבל להקה אחת שתזכה להופיע על הבמה האירופאית בפסטיבלSziget 2016  שיתקיים בבודפשט בחודש אוגוסט.

ועידת המוזיקה אונו תיפתח ביום ג' ה- 19.4 בשעה 10:00 עם כנס התעשייה של איגוד האמרגנים ומפיקי אומנויות הבמה בישראל (אא), אשר יעסוק באתגרי תעשיית המוזיקה בעתיד הקרוב.

את הכנס יפתח מר גלעד ארדן, השר לביטחון פנים, השר לנושאים אסטרטגיים ושר ההסברה, עם נאום בנושא ה- BDS, הקמפיין הקורא לחרם על ישראל, הכולל חרם כלכלי, אקדמי ותרבותי.

נושא החרמות הוא נושא בוער, אשר מוביל לביטולים תקופים של הפקות בינלאומיות בארץ, לעיתים אף ברגע האחרון, דבר החושף את מפיקי התוכן הבינ"ל לסיכונים כלכלים אדירים. איגוד האמרגנים מנסה להתמודד עם תופעה זו כבר תקופה ארוכה במטרה לאפשר את המשך הפקת התוכן הבינלאומי בארץ. כמו כן יעלו נושאים מהותיים נוספים כגון: ההסכמה היסטורית שנוצרה בתעשיית המוזיקה לגבי גובה תשלומי זכויות היוצרים בכלל והסדרת היחסים עם אקו"ם בפרט, תחום הרישוי והבטיחות והתמודדות תעשיית המוזיקה עם דרישות בלתי מידתיות בנושאים אלו.

בתאריך 19.4 יתקיים שואוקייס של הפסטיבל האירופאי הענק Sziget  במסגרתו יתקיימו הופעות של להקות ישראליות, ותיבחר ע"י נציג הפסטיבל להקה אחת שתזכה להופיע על הבמה האירופאית בפסטיבל Sziget 2016  בבודפשט.

למידע נוסף אודות הועידה, טופסי הרשמה להרכבי מוסיקה המעוניינים לאתגר עצמם במירוץ לפסטיבל Sziget 2016 לחצו כאן.

למידע אודות חבילות נופש טיסה וכרטיסים לפסטיבל דרך חברת זאפה לחצו כאן.

מבט אל הפסטיבל

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: