סיקור הופעות

סיפורי מרפסות

מופע השקת האלבום השלישי להרכב "מרפסות" של צחי אלוש ורועי בר שדה, שני, 09.02.2015, זאפה תל אביב, נכח, תיעד ומדווח – יובל אראל.

צחי אלוש ורועי בר שדה – מרפסות. צילום: יובל אראל
צחי אלוש ורועי בר שדה – מרפסות. צילום: יובל אראל

צחי ורועי, במקור ממיתר ובאר שבע שבנגב העתיקו לפני עשור את חייהם ופעילותם לעיר הגדולה, לתל אביב, על מנת להמשיך וליצור מוזיקה במרכז המפעפע תרבות ותקשורת. ברזומה שלהם שני אלבומי אולפן שהושקו בתל אביב, האחרון במועדון בארבי לפני שלוש שנים. עם שורת להיטים מצוינת כ"אשת המחר", " מלכת הדבורים", "נגמר הלילה", "30"  ו" חיפשתי משהו אמיתי".

 

 

אמש כאמור חגגו צחי אלוש ורועי בר שדה, העומדים מאחורי הטייטל המוזיקלי "מרפסות" יחד עם חברי ההרכב הכולל את אחיו של צחי – מאור אלוש בגיטרות, קלידים ושירות, שלומי אטיה בתכנותים ושירות, צוקי דבוסק בגיטרת בס ודקל דביר על התופים את השקת אלבום האולפן השלישי "סיפורים" הכולל שמונה שירים חדשים ביניהם חמישה אשר הופקו בידי הצמד גיא ויהל שרוחם מוטמעת היטב בסאונד הסופי העוטף את הטקסטים והמלודיות של צחי ורועי.

האלבום החדש, "סיפורים" מעבה את הקו המוזיקלי של "מרפסות" תוך שמירה על הצליל האופייני שלהם ומעמידם כהרכב מוזיקלי בעל אמירה בשדה המוזיקה הישראלית ממנו כבר שוחררו סינגלים מצליחים כ"שדות", "יש לי דרך", "לעצור וליפול" ששלומי ברכה מלהקת משינה נוטל בו חלק כמנטור ויועץ מוזיקלי, בכלל בהערת אגב, צחי ורועי מחוברים למשינה ובמיוחד לאיגי דיין עימו עבדו על חומרים שלו.

מרפסות, סיפורים, השקה. צילום: יובל אראל
מרפסות, סיפורים, השקה. צילום: יובל אראל

אז מה היה לנו אמש? מועדון זאפה התל אביבי, סוג של מועדון מיינסטרים יוקרתי, שאת בימתו חשו צחי ורועי היטב לפני שנה וחצי עת הופיעו כחימום של אמיר דדון שהתארח במועדון, הערב כולו שלהם, בני משפחות, חברים מהדרום שבאו עד לכאן כדי לפרגן, צחי ורועי לארג'ים, כל אחד מרוכשי הכרטיסים קיבל בקופה עותק מהאלבום החדש.

המופע עצמו שהחל באווירה חמה ולוהטת עם השיר "יש לי דרך" מהאלבום הטרי הנפתח בצלילי מזרח אוריינטליים כלל ייצוג משלל להיטיהם מלאי האנרגיה משלושת האלבומים לצד כמה ביצועי מחווה המלווים אותם בהופעותיהם כפרשנות של "מרפסות" ל"ביטר סוויט סימפוני" ועוד. את החיבור הבלתי אמצעי לחוג החברים של הצמד  חשתי כאשר מעת לעת הצטרפו אל צחי על הבמה חברים שרקדו ושרו, המופע שיחסית היה קצר (15 שירים בלבד…), לא עוטר הפעם באורחים על הבמה אך המרפסות חתמוהו בחפלה רבתי של חבריהם המרקדים ושרים על הבמה עם אחד מלהיטי אלבום הבכורה "נגמר הלילה" המספר על שהייה בניו יורק….

ליין אפ: יש לי דרך, לעצור וליפול, אשת המחר, אולי, ביטר סוויט, מדבר הרבה, love song, סיפורים, חיפשתי משהו אמיתי, מלכת הדבורים, מיצ'קה, שלומי בן שמעון, דוד ושאול, שדות, נגמר הלילה.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע, צילום: שילי אראל

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע, צילום: יובל אראל

וידאו

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: