חדשות הסצנה

נסיכת הגרוב וילדי ישראל

לקראת מופע משותף של ההרכב חוצה יבשות "Children of Israel" לצד מיס רנה סימון, נסיכת גרוב מארץ הקנגורו, פרומו. מתפרסם גם ב"מגפון" עיתון ישראלי עצמאי.

מיס רנה סימון. צילומסך
מיס רנה סימון. צילומסך

גילוי נאות, כל הנפשות הפועלות בפוסט הזה מוכרות לי באופן אישי, לחלקן אפילו קשר משפחתי אלי, אולם עניין פעוט זה לא אמור לפגוע במהות, שעניינה חשיפה למוזיקה טובה, באמת.

ילדי ישראל, או בשמם הבימתי "Children of Israel" הם ארבעה מוזיקאים שילדותם עברה בין היתר ברמת השרון, שלושה מהם חברים בהרכב רוק הגולשים "מלכה באיה" – אסף שלם, אסף גובר ואסף רביד, הרכב שבאמתחתו כבר שלושה אלבומים, האחרון דיגיטלי, והם נחשבים לחביבי הנערות בחופי הגלישה הישראליים. החבר הרביעי בהרכב, האחראי בין היתר במיוחד על כתיבת מילות השירים ושירה, הוא רז הראל, ישראלי שקבע את אוסטרליה כמקום חיים מבלי לנתק את הקשר עם הארץ, המולדת והמורשת של העם היהודי על שורשיו, הסגנון המוזיקלי שלו הנע בין הרגאי לדנסהול ופולק הוא המעטפת באמצעותה מנסה רז להפיץ בעולם את האמת הישראלית וקול הקורא לשלום במזרח התיכון. ברזומה של רז שישה אלבומי שירים כולל האחרון – שיתוף פעולה עם שלושת האספים מ"מלכה באיה" בפרוייקט "Children Of Israel". אולם הן על מלכה באיה והן על "ילדי ישראל" הבלוג כבר גדוש במידע, תכלס, הפוסט הזה מבקש למקד אתכם הקוראים מעבר למידע אודות ההרכב חוצה היבשות בדמות אחרת, מיס רנה סימון, נסיכת גרוב אמיתית, המגיעה בימים אלו לישראל לאחר סבב הופעות שכלל גם את בריטניה והיא תופיע כאן יחד עם "Children Of Israel"  בתאטרון תמונע בתאריך 18 לספטמבר לצד השקת אלבומה

רנה, הנושאת בשורשיה את המורשת של ג'מייקה לצד הבריטי גדלה בבית בו אלבומיהן של זמרות כנינה סימון, רנדי קרופורד ובילי הולידיי היוו את מנגינות שירי הערש של ילדותה, כאשר החלה עושה את צעדיה הראשונים כמוזיקאית יוצרת ומבצעת היא למדה והושפעה רבות מזמרות ידועות כג'נט ג'קסון, לורן היל, ננה שרי, אריקה באדו, מורחיבה והודו אריקה. רנה סימון חצתה את העולם במסעותיה וצד עיסוקיה כתראפיסטית בילדים באירופה, אפריקה, ניו זילנד ואוסטרליה, היא קבעה את מגוריה בביירון ביי, שם לקחה ברצינות את תחביבה המוזיקלי ולצד להקת ליווי  בשם " Blackbirds" החלה לכתוב שירים ולבסוף להשיק אלבום בכורה – השאגה!!

הביקורת במדורי המוזיקה באוסטרליה לא אחרה להגיע, תיאורים וכתרים כ – " שובה לב באופן, קול ומסר ", " קול יוצא דופן ", " קול כמו טירמיסו ברוטב שוקולד חלק" ועוד שבחים רבים. אבל למה אני חופר כל כך, פשוט תאזינו לאלבום, אני עושה זאת באופן קבוע…

האלבום "שאגה" הנו למעשה קריאתה של מיס רנה סימון לנשים באשר הן להשתחרר ולהיות כל מה שהן רוצות, היא מבקשת להצית תשוקה בנשים, במיוחד אמהות, לקום ולממש עצמן עכשיו. להיות נשים חזקות. סוג של מנשר פמיניסטי פואטי עטוף בצלילים הנוגעים באפרו ביט, רנ'בי, נשמה, ג'אז וגרוב…

בסינגל הראשון מתוך האלבום – "אתה יפה" יוצרת מיס רנה סימון מחווה למושג אימהות. כך רנה אומרת על המוטו בשיר – "להיות רכה וחיננית אך עדיין מסוגלת לשאוג כאשר זה נחוץ, כך אני רואה את הכוח הנשי", היא מסבירה.

 

כאמור מיס רנה סימון תצטרף למופע של פרוייקט "Children Of Israel" עם חברי מלכה באיה ורז בין סם למופע חגיגי לכבוד השקת אלבום כפולה בתאריך 18 לספטמבר בתיאטרון תמונע בתל אביב.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: