כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

הופעות בינלאומיותסיקור הופעות

סמאק מיי ביץ' אפ!

מופע להקת הפרודיג'י – THE PRODIGY בגני התערוכה, רייב אלקטרוני, ליל חמישי, 29.05.2014. נכח תיעד ומדווח – יובל אראל. הכתבה מתפרסמת גם ב"מגפון" עיתון ישראלי עצמאי.

הפרודיג'י מאכילים סרטים בגני התערוכה. צילום: יובל אראל
הפרודיג'י מאכילים סרטים בגני התערוכה. צילום: יובל אראל

הגיהינום בכבודו ובעצמו פתח את שערי השאול אמש בחורשה הקטנה על כרי הדשא במתחם גני התערוכה כאשר קצת אחרי השעה תשע וחצי עלו חברי הפרודיג'י להצליף בקהל אכול הסרטים מהלמות הטראנס שנשפך לאוזניהם שעתיים תמימות קודם לכן.

אוכלים סרטים, הקהל בגני התערוכה. צילום: יובל אראל
אוכלים סרטים, הקהל בגני התערוכה. צילום: יובל אראל

הקהל שכלל כעשרת אלפים איש ואשה, חלקם נראים כאילו ויצאו מקומיקס או פנזין שוליים בקרחות עם כרבולות צבעי שיער או סתם תלושים מהחיים, חלקם באמת והשאר מתחזים, אנשי הייטק שבאו לטעום זיכרונות נעורים או קרחניסטים מקצועיים, כולם כבר מבושלים היטב, ממשיכים את הטיגון הרוחני האדיר במסיבת ריקודי פוגו אדירה או איש איש בסטלנותו בשוליים הרחוקים כאשר שלושת ילדי השטן בעצמו עלו לבמה והחלו לקפוץ, לצרוח, לדפוק את השכל באלקטרו רייב אדיר שהתבסס על שלל להיטיהם משנות התשעים ועד עתה. מבחינת שני הצדדים העסקה הייתה מושלמת, אלו צרחו והזיעו על הבמה, כל השאר הצטופפו, שתו אלכוהול ורקדו כאילו ואין מחר.

איב גאט דה פויזן...צילום: יובל אראל
איב גאט דה פויזן…צילום: יובל אראל

האמת, שם, מעבר לים, לא הייתי נותן לפרודיג'י כיום יותר מחימום לענקי מוזיקה עכשוויים, אבל בפרבר של הים התיכון, שבו אנו מצויים, כל אולד סקול צווחני מתקבל בברכה. האלכוהול, הסמים והלחץ באוזניים עשו את שלהם והקהל הרב שנכח בקרחנה המסחרית הזו עוד בהה באוויר יותר משעה לאחר שהסתיימה מכת הגיהנום המוזיקלי הזו…

מאכיל סרטים, קית פלינט. הפרודיג'י. צילום: יובל אראל - instagram
מאכיל סרטים, קית פלינט. הפרודיג'י. צילום: יובל אראל – instagram

טוב שזה נגמר, אפשר לנוח לקראת האיוונט האמיתי ביום רביעי הבא, כשמייק ג'אגר יצרח מול הקהל בפארק שזה רק רוקנ'רול והוא אוהב את זה, כי האלקטרו רייב של הפרודיג'י לא ממש בשביל האוזניים שלי, כבר בשנות התשעים כשהם עלו לבמה בפארק הירקון לא ממש התלהבתי, מעדיף את הזמזום שלהם מעל גבי דיסק או תקליט כחלק מפס קול סתמי במסיבת ריקודים בלבד.

אמיצים? לחצו כדי לצפות בגלריית תמונות שצולמו באומץ רב במהלך המופע…

וידאו באדיבות מאקו מוזיקה MAKO MUSIC

וידאו באדיבות ניר רבינוביץ'  Nir Rabinovich

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d