חדשות הסצנה

עידן רייכל ברבע לשש

עידן רייכל מבצע כמה משירי אלבומו החדש "רבע לשש" שהושק השבוע, שופך אור על העשייה ועונה לכמה שאלות, בית היוצר, נמל ת"א 18.03.2013, היה במקום, צילם, תיעד ואף שאל – יובל אראל.

עידן רייכל והפסנתר, בית היוצר. צילום: יובל אראל
עידן רייכל והפסנתר, בית היוצר. צילום: יובל אראל

הבוקר התכנסו נציגי מדורי המוסיקה הכתובה, המשודרת וגולשת בבית היוצר – אקו"ם שבנמל תל אביב על מנת להיפגש עם המוסיקאי עידן רייכל, סוג של אמן בינלאומי, חוצה יבשות, שפות וסגנונות, אשר השבוע הושק אלבומו החדש "רבע לשש" שכבר מככב בחנויות המוסיקה.

במהלך המפגש סיפר וחשף עידן רייכל את תהליך העשייה והיצירה שליווה את הולדתו של האלבום לאחר ארבע שנות ליקוט ותהייה, ביצע כמה משירי האלבום כולל שימוש בהקלטות קולם של האמנים הזרים שנטלו בו חלק ואף ענה לשאלות, ביניהן שאלה של הבלוג.

עידן רייכל, רבע לשש. צילום: יובל אראל
עידן רייכל, רבע לשש. צילום: יובל אראל

בכתבה שתעסוק בסקירת אלבומים ישראלים לקראת החג, ותתפרסם ביום חמישי, הוקדש מקום מכובד לאלבומו של עידן רייכל שעבר את שלב ההאזנה על ידי הבלוג, הנה המילים:

היתרון הראשון הנובע משמו של ההרכב המוסיקלי שעידן רייכל אוסף סביבו – "הפרוייקט" הנו האפשרות להיות מאוד אקלקטי, לא להתחייב לפס קול ז'אנרי, גנרי, מסויים, לא להישאר דבוק ומחוייב לצליל מסויים. זו אמנם הכוונה של עידן רייכל באלבום, להציג, להשמיע, לחבק ולהוקיר את הפנים הרבות, את הדמויות המגוונות, את התרבויות הרבות בהן נתקל, נפגש ונחשף במהלך מסעותיו הבלתי פוסקים בעולם המוסיקה, הן הרוחני חסר הגבולות והן הגשמי החוצה יבשות.

אלבומו החדש "רבע לשש" לא רק שמייצג את שלל המוסיקאים אותם פגש בדרכו, אלא אף מהווה מעין נדבך או פלטפורמה להציג אמנות מזויות שונות, האלבום שעטיפתו החיצונית מציגה תצלום סטנדרטי של עידן משתנה באחת עם הסרתה של הכריכה, החוברת המצורפת כולל מעין גלרייה אמנותית הכוללת הן את ציוריו של פרופסור אבלייד גלובר, אחד מצייריה המפורסמים של גאנה שהעניק את ציוריו לפרויקט, ולצידם כמה מציוריו של עידן רייכל אשר החל לצייר בשנה האחרונה.

האלבום מהווה מעין כור היתוך, בו מצטופפות להן בליל שפות העולם הקרוב והעולם הרחוק, אך מעל כולן נישא קולו הבוטח של עידן, לצידם של האורחים הרבים, כמעין עוגן מקומי הנוסך תחושת ביטחון ושייכות.

לחצו להאזנה ורכישה מקוונת של האלבום

https://www.facebook.com/IdanRaichel/app_146165218790039

לחצו לצפייה בתמונות מהמפגש עם עידן רייכל

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151477786374654.1073741835.721654653&type=1

ומכאן רשות הדיבור לעידן רייכל, צפו

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: