חדשות הסצנה

כולנו בקצה

תחנת הרדיו האינטרנטית האלטרנטיבית, העצמאית "הקצה" אוטוטו סוגרת שנה, מאז שהצבא בעט בתפיסה האמנותית הזו החוצה, נולדה כתחנה שהוכיחה את עצמה, כעת הזמן של המאזינים להטות שכם ולשלשל כמה ג'ובות. תמשיכו לקרא!

שדרני הקצה. צילום: יובל אראל
שדרני הקצה. צילום: יובל אראל

הקצה החלה את דרכה בתוכנית מוזיקה בשנת 1999 בתחנת השידור הצבאית גלגל"צ, לאורך שנות קיומה והפעלתה בידי אייל פרידמן אקא קוואמי דה לה פוקס ונדב רביד הוותה הקצה נקודת מוצא וחשיפה למאות אמנים ואלפי שירים, במהלך אלפי שעות שידור. במשך 13 שנים, שימשו קוואמי ונדב כמורי דרך בנבכי המוזיקה האלטרנטיבית, ואופן ההגשה הייחודי שלהם, העניק לקצה את תו התקן המוכר של טעם טוב, איכות ואמינות.

אחרי שגלגל"צ הודיעה כי היא מורידה את התכנית מלוח השידורים, שבה הקצה באחד באפריל 2012, כתחנה אינטרנטית חדשה, המשדרת מדי יום, כל יום עם מגיש קבוע  – לאון פלדמן, יואב קוטנר, אמיר אגוזי, עפרי גופר, אנשי הבלוג תפוד, יוני שרוני וכמובן קוואמי ונדב רביד.

בשנה שחלפה מאז עלייתה של התחנה לאוויר, הספיקו מפעיליה להעשיר את הידע של המאזינים ושדר המון מוזיקה חדשה, לאחר המון אמנים מהארץ ומחו"ל – why?, Calexico, Derrick May, Frankie Knuckles, The Rapture, Stephen Malkmus, Wolf+Lamb, Joe Claussel, Night Works, Juju & Jordash , פורטיס, רם אוריון, קרח-9, מיקי שביב, יותם בן חורין, נינט טייב, יהוא ירון, אבי עדאקי, צביקה פורס ועוד…

היינו שם עבורכם כשהפרוייקט יצא לדרך. חלק נכבד מאותם אורחים ואמנים סוקר בהמשך, לפני או אחרי גם כאן בבלוג.

החשוב מכל, במיוחד בימים אלו שגופי תקשורת רבים קורסים או פשוט מתכופפים בפני בעלי המאה ובעלי הדעה, שידרו מפעילי התחנה את המוזיקה שהם ואנחנו רוצים ועשו את הרדיו שהם ואנחנו מאמינים בו – ללא תכתיבים מלמעלה.

ותזכרו – כל זאת ללא תמורה כספית, בהתנדבות ובסיוע טכנולוגי של מכללת BPM כמוסד מארח.

כעת, כמעט שנה לאחר ההשקה, ניצבים מפעילי התחנה די גאים על העשייה שלהם עבורכם, הקהל, ומבקשים כעת סיוע – על מנת לשדרג את יסודות התחנה, להפכה זמינה לסמארטפונים על כל סוגיהם, להפוך את האתר לנגיש יותר, לעשיר יותר בפונקציות חשובות, ובכלל, יש צורך בכסף, סכום נכבד מאוד.

כאן מגיע החלק שלכם, הגולשים, המאזינים – באמצעות אתר סטארט ארט לגיוס כספים לפרוייקטים הנכם יכולים באופן בטוח להקדיש סכומי כסף, כפי יכולתכם, כנדיבות ארנקכם, עבור הפרוייקט לשדרוג התחנה והאתר.

הנה קוואמי ורביד יספרו לכם על הכל, בקליפ.

תלחצו עכשיו, כל הפרטים כאן.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: