סיקור הופעות

שלושה חברים, ידיים חופשיות..

מופע פרוגרסיב של חברי הענק האדיב, בהרכב מחודש – שלושה חברים, מופע שמתקיים בעקבות פעילות חוג אוהדים בינלאומי. כל הפרטים.

הענק האדיב מותג פרוגרסיב איכותי
הענק האדיב מותג פרוגרסיב איכותי

Gentle Giant היתה אחת מלהקות הרוק המתקדם הבריטיות המובילות והמקוריות ביותר בשנות השבעים. היא הוקמה בידי האחים דרק, ריי ופיל שולמן, אשר הציגו שילוב ייחודי של מוסיקת רוק עם מוסיקה קלאסית ומוסיקת עם בריטית. עטיפת אלבום הבכורה עם פניו החייכניות של "הענק האדיב" הפכה לסמלם המסחרי המזהה, אלבומם השני "שלושה חברים" היה מגובש בסגנונו, אלבום קונספט העוסק בהבדלי מעמדות ומספר על שלושה חברים הגדלים להיות פועל קשה יום, אמן שאינו מוצא נחמה ביצירתו, וקפיטליסט שבוחר חברים על פי צרכיו.

במהלך שנות פעילותה של הלהקה הושקו עשרה אלבומים שזיכוה באהדה רבה עד כדי פולחן מחתרת בהרבה מדינות, במיוחד באיטליה,קנדה (קוויבק) ובארה"ב. עשר שנים לאחר שהוקמה פורק ההרכב ואיש איש פנה לעיסוקיו.

מעל שלושים שנה מאז הופסקה הפעילות להלכה בהרכב, בעקבות עניין שהלך וגבר במוסיקה על ידי קהל אוהדים רב באמצעות האינטרנט החליטו שניים מחברי ההרכב המקורי, גרי גרין ומלקולם מורטימור, לשוב ולהחיות את הצלילים והקימו הרכב בשם Three Friends אליו צרפו את הזמר של 10cc מיק ווילסון, הבסיסט לי פומרוי מההרכבים של סטיב האקט וריק וויקמן, וקלידן האולפן המבוקש גרי סנקצ'וארי שהקליט עבור מייקל מקדונלד וג'ורג' בנסון. הקלידן/מלחין המקורי מג'נטל ג'יאנט קרי מיניר גם היה חבר ב-Three Friends.

ידיים חופשיות אלבום קונספט מיתולוגי
ידיים חופשיות אלבום קונספט מיתולוגי

הלהקה המחודשת\מתחדשת זכתה לביקורות נלהבות בפסטיבל הרוק המתקדם NEARFEST בארה"ב, בו היתה המופע המרכזי. המופע האמור להתקיים בישראל הוא אחד מתוך מופעים המתקיימים בתדירות מאוד נמוכה ולכן רבה חשיבותו, מדובר בפרי יוזמה של מעריצים מקומיים וותיקים ומהווה עבורם הגשמת חלום.

ההרכב הכולל את גרי גרין – גיטרות ושירה, מלקולם מורטימור – תופים, מיק וילסון – שירה, לי פומרוי – בס ושירה וגרי סנקצ'וארי על הקלידים קלידים הגיע לישראל במסגרת פעילות פורום האוהדים, הם יתארחו במסגרת פסטיבל הפרוגרסיב המתקיים במועדון בארבי בימי שני ושלישי השבוע (לא ידוע על מופע במסגרת הזו, כנראה מדובר בהצצה לסצינת הפרוגרסיב המקומית…), שיאו של הביקור בארץ יהווה המופע המתוכנן של "שלשה חברים, במועדון רדינג 3 בנמל תל אביב ביום שישי 02.11.2012, מופע אותו יחממו "הדבשות" – הרכב ישראלי המתמקד בביצועי מחווה ללהקת הרוק מתקדם הבריטית הקלאסית "קאמל".

המופע יתקיים ביום שישי 02.11.2012 במועדון רדינג 3 נמל תל אביב, פתיחת דלתות 20:30 מופע 21:30, כרטיסים – 229 ש"ח, לחצו לרכישה מקוונת.

וידיאו לחימום הלב והאוזן..

אז – הענק האדיב, ידיים חופשיות

כיום – שלושה חברים, ממשיכים את הדרך, משמרים את הצלילים

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: