סיקור הופעות

החגיגה של דין דין

מופע השקת אלבום האוסף של דין דין אביב, זאפה ת"א, 22.10.2012, אורחים – סגיב כהן, אלון אולארצ'יק ועליזה אביב. נכח, האזין וצפה, צילם ומדווח – יובל אראל. מתפרסם גם ב"סלונה" מגזין אינטרנט לנשים.

דין דין אביב, שאנטי באנטי. צילום: יובל אראל
דין דין אביב, שאנטי באנטי. צילום: יובל אראל

דין דין (דינה) אביב, בתם של הזמרים עליזה ומוצי אביב, אשר נחשפה לתודעה הציבורית לאחר הצטרפותה ללהקת גאיה עם השיר שהפך ללהיט "שיר לאהבה", ובהמשך הצטרפה לפרוייקט של עידן רייכל ושרה את השיר "אם תלך", שתפה פעולה עם יהונתן גפן, שלמה ארצי, מוש בן ארי, שוטי הנבואה ואברהם טל, יעל נעים, ארקדי דוכין ולאחרונה אף עם אלון אולארצ'יק , אלבום בכורה "סודותי" שזכה לזהב ופרס תגלית השנה של אקו"ם, הכישרון, הקול המיוחד והעוצמה הטמונה בה מציבים אותה במרכז העשייה המוסיקלית, משיקה כעת אלבום הכולל עשרים שירים, הן מקריירת הסולו שלה והן מן ההרכבים שבהם נטלה חלק, מעין מסמך תעודי אקלקטי המשלב את המיטב שצברה בדרכה המוסיקלית.

דין דין אביב, זאפה. צילום: יובל אראל
דין דין אביב, זאפה. צילום: יובל אראל

מופע ההשקה שהתקיים במועדון זאפה תל אביב הכיל את האווירה המיוחדת השמורה לאירועים שכאלו, הרבה חברים, בני משפחה, שותפים לדרך המוסיקלית לאורך השנים, חברותא, היה קצת צפוף.

דין דין החלה את המופע בדרך הכי ברורה, כשאורות הבמה ממוקדים אך ורק בה, מותירים את הנגנים בצל, עם השיר הפותח את אלבומה הראשון "סודותי", מתניעה את המופע בעדינות ורגש. עוברת כעת לשיר "ספרי לי אהובה" השיר הפותח את אלבומה השני, הדרך כאן ברורה, הדלתות הראשונות שנפתחות לקולה הן הדלתות הפותחות את מסלולי יצירתה.

מיד לאחר מכן מזמינה דין דין את חברתה יעל מלר, עליה היא אומרת – היא שרה, רוקדת ומתופפת, השתיים פוצחות בריקודים ושירה יחדיו, המופע מקבל את גווניו, גוונים המיוחדים לדין דין, הרבה אתנו, מוסיקת עולם, שואבת השפעות רבות מיוון, ממקצבי תופים אפריקאים, מגוונים של מוסיקת ג'אז פה ושם, סוג של סווינג עדין, הכל נעטף בסיפורים שדין דין משרבבת בין שיר לשיר, היא כזו מן חברמנית, סחבקית, ללא דיסטנס, פשטות לשמה, כמה רמזים ואיזכורים לאמונה, להשראה, לדרך בטוחה, הרבה שאנטי באנטי באוויר, בצלילים, במילים, בחיבורים.

דין דין אביב וסגיב כהן. צילום: יובל אראל
דין דין אביב וסגיב כהן. צילום: יובל אראל

ויש כמובן אורחים, מתחילים עם סגיב כהן, סוג של זמר נשמה הנוגע בקצב המזרחי לצד הג'אז והפופ, סוג של סינגר סונגרייטר ימתיכוני, ממשיכים עם אלון אולארצ'יק, מהוותיקים, הם נפגשו במהלך העבודה על אלבום האוסף לביצוע משותף של השיר מאחורי השער, דין דין גם נוגעת בשירים אחרים, היא מבצעת את "אם תלך" אותו בצעה במסגרת הפרוייקט של עידן רייכל,  השיר שנבחר כשיר השנה במצעדי ההשמעות בשנת 2002.

דין דין אביב ואלון אולארצ'יק. צילום: יובל אראל
דין דין אביב ואלון אולארצ'יק. צילום: יובל אראל

אבל, האורחת הכי חשובה בערב החגיגי הייתה אמא של דין דין, עליזה אביב, זמרת בפני עצמה הנוגעת במיוחד בתחומי הלדינו, המוסיקה היוונית, הבלקנית, הצוענית, ששמה נקשר להרכבי מוסיקה וחגיגה כהנסיכים והשגרירים, עליזה, שהמתינה בפאתי האולם העמוס במהלך כל הערב הצטרפה לביתה על הבמה לביצוע צמד שירים בשפה היוונית והראתה כי כוחה עדיין במותניה כאשר פצחו שלושת הנשים בריקודים יוונים לתשואות הקהל.

דין דין מסיימת את החלק הרשמי של הערב בחגיגה עם השיר "יחד", שוברת את כפיסי הקרח האחרונים שנותרו ומבקשת מהקהל לקום ולהצטרף, מעין חפלה שכזו. את ההדרן המתבקש כל כך בצעה בליווי התופים שלה ושל יעל וכמה אילתורים\סולואים של הנגנים המצויינים, היה ערב שאנטי באנטי.

עליזה אביב, אמא שכזו. צילום: יובל אראל
עליזה אביב, אמא שכזו. צילום: יובל אראל

סט ליסט:

סודותיי, ספרי לי אהובה, משמעויות, אבותי, חולמת, שובי (עם סגיב כהן), בין האש ובין המים (עם סגיב כהן), אף לא מילה, מוכרת לי מפעם, אדם, מאחורי השער (עם אולארצ'יק), בעינייך (עם אולארצ'יק), היא הולכת בדרכים (עם אולארצ'יק), אם תלך, נקגומה (עם עליזה אביב), היידה טומה לונו (עם עליזה אביב), יחד.

הדרן: יש בי עוד כוח, יום בא לי.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151194894084654.473564.721654653&type=1

לחצו לרכישה מקוונת של האלבום

http://184.106.181.157/projects/nmc/disc.php?ID=50

וידיאו – דין דין ועליזה אביב – נגקומה

וידיאו – פלייליסט דין דין אביב

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: