פס קול שבועי

עברי לידר משיק אלבום שישי – מישהו פעם

עברי לידר, אחד הזמרים יוצרים היותר טובים בישראל, מי שטביעת אצבעותיו ניכרת בכל פינה, חוזר עם אלבום חדש "מישהו פעם", לדבריו  זהו האלבום הכי טוב שעשה.

עברי לידר. צילום: יובל אראל
עברי לידר. צילום: יובל אראל

עברי לידר שהרומן שלו עם המוסיקה ניצת כבר בגיל 5 על הפסנתר, החל את הקריירה המקצועית בכתיבת מוזיקה ללהקות מחול בארץ ומעבר לים, השיק את אלבומו הראשון "מלטף ומשקר" בשנת 1997 אלבום אותו כתב, הלחין ושר, אלבום שזכה לתואר אלבום פלטינה! גם אלבומו השני, שנתיים מאוחר יותר – "יותר טוב כלום מכמעט", הגיע אף הוא לתואר אלבום פלטינה!!

עם פתיחה שכזו וקריירה מוסיקלית רצופת שיתופי פעולה עם מוסיקאים רבים מהשורה הראשונה בארץ (שרון חזיז, עידן רייכל, ריטה, ברי סחרוף, אסף אמדורסקי ונינט), לאחר פרוייקט בינלאומי הנוגס בסצנת הדאנס העולמית – TYP, וכל זאת מלווה ביציאה אמיצה ומתוקשרת מארון הזהות המינית, משיק עברי את אלבום האולפן השישי שלו – מישהו פעם.

האלבום כולל 13 שירים מתוכם יצאו לרדיו "מישהו פעם" ו-"מזל טוב ישראל". באלבום זה , בדומה לשני האלבומים הראשונים חוזר לידר לעבוד עם יועד נבו . הסאונד של האלבום , בדומה לשני האלבומים הראשונים עליהם עבדו יועד ולידר משלב עולמות מוסיקליים שונים, מערבב את כולם, נטול הגדרה ותבנית, משוחרר רחב ופתוח.

רוב האלבום הוקלט בלונדון באולפן של נבו . ג'וני גולדשטיין שותפו של לידר להרכב האלקטרוני TYP היה שותף לרעיונות ולהפקה של שלושה שירים .

"יש בזה אלמנט נוסטלגי ומרגש" מספר לידר, "שוב כמו לפני 15 שנה ישבנו ביחד באותו החדר אבל הפעם בוגרים יותר ומנוסים יותר, מחפשים את הסאונד הרלוונטי לכל אחד מהשירים, בודקים וחוקרים מה נכון עבור כל אחד מהשירים. זו זוגיות מקצועית שמאפשרת לי להיות רגוע ולתת לו את המקום שלו. האלבום נכתב בשלוש השנים האחרונות ומתאר תהליכים שעברנו ועברתי באופן אישי, מכל הבחינות ניתן לומר שהאלבום הזה מכיל את כל העולמות שלי גם מבחינה אישית וגם מבחינה מוסיקלית."

האלבום להאזנה ורכישה מקוונת

קליפ רשמי לשיר הנושא מהאלבום – מישהו פעם

קליפ רשמי לשיר מזל טוב ישראל עם מוקי

בקטנה – את עברי פגשתי לפני מספר שבועות במהלך מפגש תקשורתי לרגל ההכרזה על פתיחת מסלול לימודים אקדמי למוסיקאים במכללת הד\קריית אונו, אז סיפר לי על תחילת הדרך המוסיקלית. מפעם לפעם הזדמן לי לתעד את עברי במהלך הופעות שונות, אנצל ההזדמנות והנה כמה קטעי וידאו מתיעוד הופעות של עברי לידר, כי אם כבר אז חגיגה.

עברי לידר – שעת כדור הארץ 2012

עברי לידר TYP

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: