פס קול שבועי

מי זוכר את פנגינה? חבורת אטומיק והמצב הנוכחי…

אז זהו בעצם שחרור של וידיאו קליפ חדש לשיר מאוד מוצלח…של חבורת אטומיק, להקה עם סיפור מיוחד.

חבורת אטומיק. צילום: יובל אראל
חבורת אטומיק. צילום: יובל אראל

אם אתחיל בחפירה קצרצה, אני נמנה על המעריצים של חבורת אטומיק, למן הרגע הראשון שנתקלתי בשירים שלהם ברשת ועד לפעם הראשונה שצפיתי במופע שלהם, נגררתי על פני העיר ואף הארץ מספר פעמים כדי לצפות ולהאזין לחבורה, הספקתי להשתתף בהשקות האלבומים האחרונים (מס' 2 ומס' 3) ועוד היד נטויה.

השיר שהוא פיקציה, עוסק בגעגוע נוקב למשהו שלא היה באמת, שהוא בעצם זכרון שווא למישהי או משהו…

כל האגדות לובשות פיג'מה, כל הנסיכות שוטפות כלים, מלכים פתחו חנות שקשוקה, ליצנים הפכו לכוכבים. מי זוכר את פאנגינה? מי זוכר את פאנגינה. פעם עיר היתה פתאום הופכת למרבד פרחים ושוקולד. ציפורי זהב, עלי ברקת, ענני עיתון ודשא בד. הדמיון שובת כבר מאה חודש, יש לו בעיות עם ראש העיר, כל הסיפורים הפכו למסטיק, ע"י משרד פרסום בכיר. מי זוכר את פאנגינה?מי זוכר את פאנגינה

את הקליפ ביצע האנימטור והבמאי נעם גבע. טקסט: ירון פישמן ותום קלנר, לחן, ירון פישמן. יש משהו מאוד אקטואלי בשיר הזה כפי שהוא מתחבר לאנימציה, קצת מחאה חברתית הרודפת אותנו כבר יותר משנה, אין ספק שהתחכום הציני של הבמאי מוצג היטב בקליפ.

האזינו לאלבום הראשון – גיבורי יוון

האזינו לאלבום השני – שנים עשר שירים מאויירים ומבוארים

האזינו לאלבום השלישי – לא היו דברים מעולם

ובכלל החבורה או לפחות נגניה, משתתפים בהקלטות אלבומו של רון לוי Phony Clowns שיצא כעת ואמור להתקיים מופע השקה חגיגי בתאריך 25.07.2012 בתאטרון תמונע, תחפשו בבלוג…

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: