פס קול שבועי

ג'קו ויהודה פוליקר – לימונרו

צלילי שיריו של יהודה פוליקר מחברים יחדים עבר ועתיד ומשמרים מסורת משפחתית ואמונה רבת שמנים, שיר ראשון מפרוייקט חדש יוצא הבוקר להאזנה.

ג'קו ויהודה פוליקר. צילום: גבריאל אטלמן ודן פרץ, יח"צ
ג'קו ויהודה פוליקר. צילום: גבריאל אטלמן ודן פרץ, יח"צ

לימונרו – שיר שמשיק יהודה פוליקר בדרך לאלבום חדש, מדובר בפרוייקט מיוחד וקרוב לליבו של יהודה מאחר שהמבצע העיקרי בו הוא ג'קו, אביו המנוח של פוליקר.

יהודה הקליט את אביו לפני שנפטר שר בלדינו א-קפלה של שירי יהדות סלוניקי, טרום מלחמת העולם השנייה. מדובר בשירים עליהם גדל יהודה בילדותו. שירים שעוברים במשך דורות מאב לבן.

יהודה לא הכיר את הלחן המקורי ולכן בנה סביב השירים הרמוניות והפיק אותם מוסיקלית ברוח צעירה, עכשווית ומעודכנת וגם מלווה את אביו בשירה. התוצאה מיוחדת, יוצאת דופן, קצבית, מרגשת ועשירה ברמה המוזיקלית!!

יהודה פוליקר מספר – "מאז שאני זוכר את עצמי הוריי שרו כל הזמן. בשנים האחרונות כשאבא שלי חלה הרגשתי צורך להחזיק אותו בחיים, או לפחות להנציח אותו ואת אמא שלי. לפני כ-12 שנה כשאבי בן 82 ואמי בת 80 הקלטתי אותם שרים ללא ליווי, פשוט שירה נטו. שירים בלדינו ששרו לי בילדותי. שירי יהדות סלוניקי טרום מלחמת העולם השנייה. שירים מבית סבא. כל השנים ידעתי שהוריי שרים נהדר אבל כששמעתי את ההקלטות הבנתי עד כמה אבא שלי, ג'קו פוליקר, היה זמר ענק. לימים התחלתי לבנות הרמוניות סביב השירה ללא הכרת הלחן המקורי שלהם ואז נחשפה לעיניי התמונה בשלמותה – אלבום שכולו נוסטלגיה ומזכרת מרגשת מהוריי היקרים, ג'קו ושרה פוליקר ז"ל."

לימונרו

שירה: ג'קו פוליקר | קולות: יהודה פוליקר | הפקה מוסיקלית: יהודה פוליקר

השיר יבוצע בפומבי במהלך הופעותיו הקרובות של יהודה פוליקר, לתל אביבים מבינכם  – ספטמבר הקרוב – 07.09.2012 מועדון בארבי, ת"א.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: