סיקור הופעות

מאיה הרמן היא מזן נדיר

מאיה הרמן היא משוררת, מלחינה וזמרת בת 23. על מנת להכיר אותה כל שנדרש לעשות זה להקשיב לשיריה. קולה של מאיה עושה נעים באוזן, אתה נדבק אליו מהרגע הראשון, אלבומה הראשון הושק אמש במופע חגיגי במועדון זאפה תל אביב, אורחים — קורין אלאל, דודי בר דוד ואמיר צורף. היה, שמע, צילם ומדווח – יובל אראל

מאיה הרמן, השקה, זאפה. צילום: יובל אראל
מאיה הרמן, השקה, זאפה. צילום: יובל אראל

קולה של מאיה אכן עושה נעים באוזן, אתה נדבק אליו מהרגע הראשון, היא גם יודעת להשתמש במתת הזה בתבונה, בהקשבה לשירים שבאלבום האבחנה הראשונה שלי הייתה התחושה המלטפת שהקול משרה עליך, אתה דרוך לתפוס אותה בקטעים קטנים של שירה נקייה, היא יודעת להנמיך את הטון, למתוח אותך בציפייה ואז לשוב ולעלות בטון רועם ומלא אנרגיה.

על האלבום הטרי כבר דיווחתי בכתבה על שלושת הזמרות, סגנונו של האלבום הוא רוק אישי של זמרת יוצרת ובו טקסטים ישירים וכנים. הוא מעובד ומסוגנן באופן עמוק אך מרענן וכובש כאחד ואכן ניכרת בו החותמת הייחודית של המפיק המוסיקלי אמיר צורף.

מאיה הרמן היא משוררת, מלחינה וזמרת צעירה בת 23.  מאיה החלה לכתוב שירים מיד כשלמדה את הא'-ב', היא מנגנת על פסנתר מגיל תשע, והחלה להלחין בגיל 15. בילדותה הקפידה להאזין לאלבומי מוסיקה שהושמעו בבית, לדבריה הכתיבה הנה חלק בלתי נפרד ממנה, ולכן על מנת להכיר אותה כל שנדרש לעשות זה להקשיב לשיריה. מישהו בחברת הד ארצי האזין לשיריה, התוצאה הייתה החתמה, ליווי מקצועי והשקת אלבום על ידי הד ארצי – NMC. זו התגשמות חלום שלא כל אמן זוכה לו, עליך להיות מזן נדיר כדי לזכות בכך…

מאיה הרמן, קול מיוחד, גוון עמוק, זאפה. צילום: יובל אראל
מאיה הרמן, קול מיוחד, גוון עמוק, זאפה. צילום: יובל אראל

אמש, במועדון זאפה, הסניף התל אביבי, היה הומה מקהל צעיר, בני משפחה, מוסיקאים מפרגנים וחברים שבאו להרים את האווירה, המופע החל טיפה יותר מוקדם מהרגיל, על הבמה כבר ניצבים חברי ההרכב המוסיקלי המלווה את מאיה – דור חלד – פסנתר, עמרי שפגט – גיטרות, דדי קדם – תופים ודור אברהמי – בס. מאיה מצטרפת למרכז הבמה, אור חיוור מאיר את דמותה כעת, קולה המיוחד, העמוק, בעל גוון חם ומיוחד מציף את האוויר אט אט והיא פותחת עם השיר החמישי באלבום "לא קשה מדי", הצלילים מתחילים לסחוף, היא עוברת לשיר "זמן", השיר השני באלבום, כבר סימנתי אותו בסקירה של האלבום כאחד מהשירים המוצלחים שבו, והם כולם…

מאיה עוצרת לרגע, היא פונה לקהל, מוכרחה לספר, זו לא הפעם הראשונה שהיא מופיעה בזאפה, היא מספרת לקהל, לפני כארבע שנים, כשהייתה מועדון בבת מצווה, משפחתית וביקשו ממנה לעלות ולשיר, כבר האמינו בה, היא בצעה את השיר "לבנה לבדה" בליווי הפסנתר, זו הייתה לדבריה הפעם הראשונה שהופיעה בזאפה ובכלל..הקהל מפרגן לה, הקריאות שבוקעות מציפות אותה באהבה, היא ממשיכה לשיר, לוקחת את הקול שלה למקומות מצוינים, שעושים לו רק טוב, עוד יותר לאוזניים שלנו..עכשיו היא כבר מגיעה לשיר "ילד", השמיני באלבום, תיכף תראו אותו בוידיאו קליפ בסוף הפוסט, היא שוב נעצרת, היא פונה לקהל "אני מקווה שאתם נהנים", "אוהבים אותך" נשמעת צעקה מהקהל.

מאיה הרמן וקורין אלאל, זאפה. צילום: יובל אראל
מאיה הרמן וקורין אלאל, זאפה. צילום: יובל אראל

כעת היא מזמינה לבמה, לדבריה, מי שהיא מקור להשראה בשבילה, קורין אלאל, הן מבצעות ביחד שניים משירה של קורין, המפורסמים שבהם , זן נדיר ואנטארקטיקה, הן מתחלקות בשירה, שרות ביחד, חגיגה, אקורד הסיום של האירוח המעולה הזה היה בביצוע משותף לשיר השלישי באלבום "מלטה למעלה, או בכינויו "תל אביב", שיר שכבר כתבתי עליו – "סיפור מעניין, הסיפור של העיר הגדולה, העיר העברית הראשונה, נופך רומנטיקה על חוף הים, מאבק סמוי על זוגיות, הוא בנוי נכון, השיר הזה, המלודיה, המתח, העוצמה שעולה, כדאי לכם להאזין לו, אני מסמן אותו כאחת ההצלחות של האלבום".

הקהל מריע לקורין השופעת חיוכים, מאיה נשארת כעת לבד מול המיקרופון, היא ממשיכה בשירה, היא מבקשת כעת לבצע מחווה לשיר מוכר, שירן של המכשפות, שיר שכתבה והלחינה ענבל פרלמוטר המנוחה, שיר שהופק בידי קורין אלאל – "עד העונג הבא", שיר הנושא לאלבום הבכורה שלהם, שהפך לאלבום זהב. העונג כולו של הקהל אשר זכה להאזין לשירתה של מאיה, הנה המופע מתקרב לקיצו.

מאיה הרמן ודודי בר דוד, זאפה. צילום: יובל אראל.
מאיה הרמן ודודי בר דוד, זאפה. צילום: יובל אראל.

ההפתעות של מאיה לא הסתיימה, אחרי ירידה קצרצרה מהבמה וחזרה להדרן היא מזמינה את דודי בר דוד, זמר ויוצר מוכשר שהתגלה במסגרת התוכנית "כוכב נולד", דודי כבר השיק אלבום בכורה, אותו סקרתי כבר כאן.  מאיה מספרת שדודי כתב שיר חדש אותו השמיע באוזניה, היא נדלקה, עמדה על כך שיבצעו אותו ביחד, הקהל הרוויח, בגדול. "מישהו אחר", כאן למטה בסוף הפוסט תוכלו לצפות ולהאזין לו…את אקורד הסיום של המופע מאיה מסיימת יחד עם אמיר צורף המלווה אותה בגיטרה חשמלית, אמיר, מי שעומד מאחורי ההפקה המוסיקלית המושלמת של האלבום רק חזר משהות באירופה והצטרף הערב לחגוג עם מאיה את השקת אלבומה. כאן אני אמור לכתוב שיצאנו שמחים וטובי לבם לאוויר הלילה הצונן, אבל במקום זאת אומר לכם הקוראים, תזיזו את עצמכם, לכו לרכוש את האלבום של מאיה הרמן, לא תתחרטו, היא באמת זן נדיר…

סט ליסט:

לא קשה מידי, זמן, היית לי שיר, לבנה לבדה, היי, ילד, יחד עם קורין אלאל: זן נדיר, אנטארקטיקה, מלמטה למעלה (תל אביב). הארץ ריקה בלעדיך אין לי מה להגיד, עד העונג הבא, רק תצרח.

הדרן:

יחד עם דודי בר דוד – מישהו אחר, יחד עם אמיר צורף – עד שאגדל.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150537154219654.395134.721654653&type=1

קטעי וידיאו מהמופע

מאיה הרמן – ילד

מאיה הרמן – עד העונג הבא

מאיה הרמן וקורין אלאל

מאיה הרמן ודודי בר דוד

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

3 תגובות

  1. ההופעה היתה פשוט מעולה! מדוייקת, מקצועית, ומתובלת בקטנה בהומור המיוחד של מאיה. ממליצה מאוד!!!

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: