סיקור הופעות

השירה של שילה פרבר

מופע יחיד אישי של שילה פרבר, 26.09.2011 23:00 תיאטרון תמונע. היה, שמע, צילם ומדווח – יובל אראל.

 

שילה פרבר, תיאטרון תמונע. צילום: יובל אראל
שילה פרבר, תיאטרון תמונע. צילום: יובל אראל

את שילה פרבר ראיתי ושמעתי לראשונה במופע השקת אלבום הבכורה של "אנטיביוטיקה", היא השאירה עלי רושם חזק באינטרפטציה שלה לשיר "דליה בן שושן". חיפשתי חומרי שירה שלה ברשת ומצאתי את הביצועים לשירי נתן אלתרמן, החלטתי להתרשם באופן ישיר ומצאתי את עצמי השבוע במופע היחיד האקוסטי בתיאטרון תמונע.

 

שילה במופע יחיד אקוסטי. צילום: יובל אראל
שילה במופע יחיד אקוסטי. צילום: יובל אראל

שילה פרבר החלה לנגן בפסנתר מגיל 5 ובגיטרה מגיל ההתבגרות. באותה תקופה החלה לכתוב שירים והקימה את להקתה הראשונה בגיל 18, ואת השנייה בתקופת הצבא.

פרבר היא בוגרת החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב.  תירגמה את המחזה "שעונים" וכתבה והלחינה שירים לאלבומיהם של אמנים שונים, ביניהם נורית גלרון,  משנת 2006 פרבר משתתפת במופע "בגלל הלילה" ביחד עם לאורה ריבלין, עם שירים של תרצה אתר.

בשנת 2010 השתתפה בפרויקט "שירה פלוס", בו אמנים צעירים מבצעים שירי משוררים. במסגרת הפרויקט העלתה הופעה משירי נתן אלתרמן, הופעה זו הובילה לסדרת הופעות דומות ולהקלטת האלבום "שילה פרבר שרה אלתרמן".

בהופעות ובאלבום מלווה את פרבר מאיה בלזיצמן בנגינה על צ'לו ובשירה. חוה אלברשטיין הצטרפה אל פרבר להקלטת השיר "בכל זאת יש בה משהו" אשר חותם את האלבום. שילה פרבר לא מוותרת על השפע שיש לאלתרמן, ולמלחיניו, להציע גם לה. היא לוקחת אותם אליה, ומשמיעה אותם כפי שרק היא שומעת אותם. מאיה בלזיצמן מוסיפה לאלבום את מגע הצ'לו שלה, וגם את קול השירה שלה.

פרופסור קלדרון כתב על האלבום: "נתן אלתרמן חדר לנו, הישראלים, אל מתחת לעור. מאה שנים אחרי שנולד וארבעים שנה אחרי שנפטר – ממשיך אלתרמן להיות אהוב, ומצוטט, וחי בתוכנו. אפשר להיות ישראלי בלי שאלתרמן זורם בדמך, אבל לא כדאי. למה לוותר על הרבה כל כך? למה להבין-את-עצמנו מעט כל כך? למה להרגיש את העברית שלנו בלי העברית המדויקת, והמסויטת, והאלגנטית, של אלתרמן?

שילה פרבר, מופע אישי קסום. צילום: יובל אראל
שילה פרבר, מופע אישי קסום. צילום: יובל אראל

כאמור, השבוע בתיאטרון תמונע, הקהל שמילא את השולחנות, היה צעיר, רוב מכריע לבנות, כשהתיישבתי ביניהן הבחנתי כי הן יודעות את כל מילות השירים, שילה ביצעה במהלך הערב סדרת שירים הלקוחים מאלבומיה וחלקם שירים חדשים שישובצו באלבום הבא. האווירה אותה השרתה שילה היתה מאוד נינוחה ורגועה, לעתים מצאה פסק זמן לדבר אל הקהל, לצחוק והרבה, שירתה חזקה, עמוקה וחלקה, המנגינות המלוות את השירה עדינות, קצביות, את העבודה על הגיטרה עושות אצבעותיה היטב.

השירים עוסקים בחלקם הרב ברומנטיקה, אהבות, יחסים, רגשות, עםה רבה מוסר השכל ותובנות. שיח מוסיקאלי ברמות גבוהות.

ועתה קחו המלצה של עד שמיעה –  בתאריך 11.10.2011  יבצעו שילה פרבר ומאיה בלזיצמן את שיריו של נתן אלתרמן בתיאטרון תמונע, כן יטלו השתיים חלק בסדנת אמן במסגרת פסטיבל up town music שיערך באיזור התעשייה בבת ים בתאריך 18.10,2011.

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150327033824654.361441.721654653&l=64ea896ed8&type=1

שילה פרבר בתמונע – לואיזה

שילה פרבר בתמונע – לך

שילה פרבר בתמונע – בלעדיך + החברה של האפס

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: