כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות

החגיגה של נעם

הופעת השקה חגיגית לאלבום הבכורה של נעם נבו – "בחוץ העולם יפה", יום רביעי 18.5 שעה 20:30 באוזן בר ת"א. הגיע, האזין, דילג בין הנערות על הרצפה, צילם, הסריט, מחא כף, – יובל אראל.

נעם נבו משיקה אלבום באוזן בר
נעם נבו משיקה אלבום באוזן בר

נעם

נעם היא רוקרית מקומית, היא חיה, כותבת, מלחינה ושרה בעברית, כך תיארתי אותה בעבר, את נעם פגשתי לראשונה במופע במרתף בלבונטין שבע, אז, בחודש מרץ השנה, עם ההרכב החשמלי שמלווה אותה, גיל לואיס בגיטרה חשמלית, יונתן לויטל בגיטרה בס ושיקו סיני על התופים, היא ארחה את אלון עדר שניגן על הפסנתר. כבר אז אהבתי את המוסיקה של נעם, את סיקור המופע דאז סיימתי בהמתנה לאלבום.

על כן מה רבה היתה שמחתי כשנודע לי על המופע החגיגי שמתכננת נעם להשיק בו את האלבום – "בחוץ עולם יפה", באמצעות חברת התו השמיני. אלבום המכיל אחד עשר שירים פרי עטה והלחנתה של נעם.

אלבום שמאחורי הפקתו עומדת שורה ארוכה של מוסיקאים מוכשרים אשר הטו כתף כדי לסייע לנעם להוציא את חומריה ממחשכי המגירות אל המדיה, אזכיר כמה מהם – פיטר רוט, עדי רנרט, אבנר קלמר, ניר מנצור, עמית יצחק, חן שנהר, גליה חי, מאיה בלזיצמן , עינב ג'קסון כהן, איה זהבי פיגלין, מיכל גבע, עמית כרמלי, מקווה שלא פספסתי אף אחד…

נעם גדלה על צלילי מוסיקאים כמאיר אריאל, בוב דילן וחוה אלברשטיין, הספיקה ללמוד חצי שנה בבי"ס "רימון" אך פרשה והחלה לחיות במוסיקה, ליצור, לנגן, לשתף, שותפויות מוזיקליות, הופעות בכל רחבי הארץ.

נעם אף נטלה לאחרונה חלק באלבום ההצדעה לשירי סשה ארגוב "מסע אספלט", שיתפה פעולה עם עינב כהן ג'קסון, רוני אלטר, דפנה והעוגיות, יעל קראוס, אלון עדר, נעם רותם ועוד אמנים נוספים ברשימה די ארוכה, ההרכב שלה מלווה אותה בהמון הופעות קטנות ואינטימיות ברחבי הארץ, כפרים, קיבוצים, עיירות נידחות וגם בתל אביב.

נעם נבו ולהקתה
נעם נבו ולהקתה

השירים

בזמנו ציינתי כי נעם הספיקה לנפק כמה שירים מוצלחים שעשו לעצמם ברשת, כ- "אל תחפש", "פירורים" "ובואי נכניס את ישו". עתה אני מבקש לגעת בחלק מהטקסטים, כן, אני מבחין בלבטי אהבה ויחסים בשירים, אני מוצא גם חמלה וסליחה, כל שכן חוויות נצברות ונאגרות, התבוננות על מהלכי החיים מהצד.

משפטים כמו בשיר "חרקירי":

כמה קלה האהבה הזאת
אהבה במשקל נוצה
וכמה קשה המחשבה על עוד
מחשבה קשה

נעשה את זה פעם אחת,
זה יהיה כאב מתוק
פעם אחת ונגמר
הרב ננעצת עמוק……..

או בשיר "נדבר בגוף":

הרצון להישאר מול התשוקה לברוח
הדרך אל האושר ארוכה,
ללכת לאיבוד זה כבר יותר בטוח
בקצה הגוך נופלת החלטה

ותחשבו שכל זה מלווה במעטפת עשירה בוגרת ומלאה, בגרסת המוקלטת של האלבום, עם העיבודים והעושר המוסיקאלי המלווה את השירים.

אלון עדר בדואט עם נעם נבו
אלון עדר בדואט עם נעם נבו

החגיגה

אז בערב באוזן נדמה היה כי הגענו למסיבת רווקות המונית, עשרות בנות כבר תפסו את מקומן על רצפת האוזן, על הרצפה, בחצי גורן, מאחוריהן כמה כיסאות לקבוצת קולנוענים, בני משפחה וקהל שאיחר להגיע.

כמה דקות לפני המופע, נעם מאוד נרגשת, הצוות הקרוב והחברות מחזקים אותה ומאחלים הצלחה, זהו מופע השקה לאלבום בכורה, לא עניין של מה בכך. מוסיקת הרקע נפסקת, האורות מתכוונים לעבר הבמה, הטריו החשמלי של נעם תופס את מקומו, המופע מתחיל, הסט ליסט מצביע על שישה עשר קטעי מוסיקה, המופע מתחיל עם "מותק", ממשיך עם "חרקירי", "נדבר בגוף" ו"אל תחפש".

אחרי פתיחה שכזו המלווה באנרגיות, פונה נעם אל הקהל, מבקשת להציג את האורח הראשון שלה, אלון עדר, מצטרף ומתיישב ליד הפסנתר, הם מבצעים את "המבול" –

זו הדרך הקלה לשכוח
להחליט שהמבול ישטוף הכל
החטאים והפצעים שלא כדאי לפתוח
והמלים שאי אפשרלשיר בקול…

הפסנתר של אלון מלווה את נעם בשירה, רק ירד אלון מהבמה וכבר מצטרפת חברה נוספת למופע, רוני אלטר, נעם ורוני מבצעות ביחד שני שירים, "משהו נופל" ו"פירורים" –

אני שומעת משהו נופל
מי ירים אותו?
אולי איש מלבדי לא שמע
ועכשיו זה הכל בידיי
להרים או לשכוח ודי…..

הלהקה נשארת לבד, הם מבצעים כמה ביצועים חשמליים "כבלים" קרנפים" "רוסיה", הלהקה מפנה את הבמה, אורחת\חברה נוספת מצטרפת לנעם, עינב ג'קסון כהן, היא מתיישבת ליד הפסנתר בצד הבמה, עתה השתיים לבד על הבמה, הן מבצעות את השיר "ראש השנה האזרחית", שיר שלא נכלל באלבום החדש, פסנתר, שירה עדינה, מלנכולית מה. אהבה, עצב, בדידות…

ואז מתחילה הקרחנה, לבמה עולה ההפתעה של הערב – בנות ח"ן, מיכל גבע, איה זהבי פייגלין, סיון טלמור, והן מתחילות להשתולל, צחוקים, חיבוקים, וגם שירים, איה נותנת את הקצב בגיטרה אקוסטית, הבנות שרות על אהבה, שיחת בנות….

אלוהים תן לי כח
לא לשלוח סמס אחד נוסף
ודי
אלוהים תן לי כח
לא לשלוח
אלוהים אתה לא חס עלי
את הים הגדול הצלחת להפריד לשתי קבוצות
למה אתה לא יכול פשוט לחסום לי הודעות יוצאות,
אלוהים…

הקהל מת מצחוק, החגיגה בעיצומה, הסכרים נפרצו, אבל אתם יודעים, דברים טובים נגמרים מהר, והנה אנחנו כבר לקראת סיום, בנות הח"ן יורדות ונעם ונגניה מבצעים את ההדרן "בואי נכניס את ישו לתמונה".

אז תזכרו שהאלבום הראשון של נעם נבו עושה את דרכו במעלה הזרם אל חנויות התקליטים, אל תחנות הרדיו, אל האזניים וגם אל תוך הלב…

לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150189229644654.323878.721654653&l=74ad964b5a

לעיון בכתבה שלי באתר חדשות המוסיקה

http://www.music-news.co.il/artGallerySingle.asp?galleryId=26&artId=1199

לעיון בכתבה קודמת על נעם נבו בבלוג

http://wp.me/p11t7S-3S

להאזנה\רכישת האלבום החדש בבאנדקמפ

מקבץ ממופע ההשקה – נעם נבו והאורחים הרבים

מתוך המופע הקודם בלבונטין שבע – נעם נבו מארחת את אלון עדר

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: