חדשות הסצנהחדשות מקומיות

פסטיבל הקסם השחור חוזר

פסטיבל הקסם השחור יתקיים זו השנה השנייה במרכז אלשיך בכרם התימנים, כל הפרטים

כבר חמש שנים שבלב כרם התימנים, רחוב וחצי משוק הכרמל וכמה רחובות מחוף הים (התיכון), בוקעים צלילי קמנצ'ה, עוד, טאר ושירה עמוקה מחלונות 'מרכז אלשיך למוזיקה מסורתית מהמזרח'. תלמידים ומורים בכל הגילאים יוצאים ובאים נושאים איתם כלי נגינה מסורתיים ומשיכה עזה להעמיק במסורות המוזיקה מהמזרח.

אחרי 5 שנות פעילות, מאות תלמידים ומורים, תזמורת ייחודית, לימודי תיאוריה ופרקטיקה והשקעה מחודשת במבנה בית הספר – נולד פסטיבל חדש ברוחו של המרכז – 'פסטיבל הקסם השחור' שזו סה"כ שנתו השנייה.

פסטיבל הקסם השחור יתקיים ויערך בין התאריכים 11 עד 14 ביולי – 4 ימים, 3 במות: מופעים על גג המרכז תחת כיפת השמיים והבריזה הנדירה של המקום, מופעים בטרב היפהפה, בקומת הרחוב ובחצר המרכז. בהשתתפות גדולי היוצרים ומורי הדרך בתחום, צלילים מתפוצות המזרח: פרס, קווקז, הודו, מרוקו, מצרים, יוון וטורקיה.

בין המשתתפים: 

זיו יחזקאל והאנסמבל הערבי ,הזמרת מור קרבסי עם שירה מהרי האטלס ומאנדלוסיה , אמיר שהסאר עם האנסמבל הפרסי, הזמרת נטע אלקיים במופע חדש Are'nas בערבית-מרוקאית, מאסטר פרץ אליהו עם מוסיקה בת זמננו, הזמרת והגיטריסטית היווניה הצעירה Angeliki Chatzivasileiou עם הרכב נפלא. אנגליקי גדלה על מוסיקה יוונית מסורתית אותה היא מבצעת ומנגנת אותה עם המון כבוד לצד רעננות של בת דורה.

הפסטיבל ייפתח ביומו הראשון עם תהלוכת גאנווה (סופי צפון אפריקאי) ברחבי הכרם בהובלתה של אלה גרינבאום. עוד בפסטיבל 'במת הציפור' בה יתקיימו בכל ערב בין 18:00-19:30הופעות קצרות  של מוזיקאים תלמידי המרכז בעבר ובהווה בהרכבים קטנים ושונים שיתנו מקום ליצירה חדשה ומקורית הקשורה אל מקורותיה.בהמשך, כל ערב ב 20:00 מופע אנסמבל בהובלת מאסטרים שונים (זיו יחזקאל, פרץ אליהו ואמיר שהסאר) על הגג המרכז וומיד אח"כ ב 21:30 על במת הטרב "א-סית"  الست (ה-גברת בערבית) תופיע בכל ערב זמרת ייחודית אחרת (נטע אלקיים, מור קרבסי ו  Angeliki Chatzivasileiou).

בנוסף למופעים השונים תתקיים ביום חמישי אחה"צ כיתת אמן עם אשף הפרקשן רוני עברין.

הפסטיבל יסתיים באפטר טברנה יוונית בשישי אחה"צ עם אבירן זאקיס והרכב נגנים.

בהתאם לאג'נדה של הפסטיבל והרצון לפתוח את המופעים לקהל הרחב – מחירי כרטיסים לכל המופעים*במחיר שווה לכל נפש.*המופעים ב"במת הציפור" הם בכניסה חופשית..

הפסטיבל ומרכז אלשיך אינם זוכים למימון או סבסוד והם פרי יוזמה פרטית הנשענת על חזון תרבותי.

תכנית הפסטיבל:

★ 4 ימים | 3 במות | אפטר טברנה יוונית ★

היום ה-1 👇🏼

★ תהלוכת גנאווה עם אלה גרינבאום ב-17:30

| במת מקור הציפור ב-18:00 אמנים שונים בהופעות קצרות

| האנסמבל הערבי בהובלת זיו יחזקאל ב-20:00 על הבמה בגג הקסום של המרכז

| Mor Karbasi ב-21:30. בטרב Tarab (קומת הרחוב)

היום ה-2 👇🏼

★ במת מקור הציפור [ערב יצירות קורס מעבדה של שי בן צור] ב-18:00

| האנסמבל הפרסי בהובלת אמיר שהסאר ב-20:00 על הבמה בגג הקסום של המרכז

| אורחת מיוחדת מיוון – Angeliki Chatzivasileiou ב-21:30. בטרב Tarab(קומת הרחוב)

היום ה-3 👇🏼

★ כיתת אמן עם רוני עברין ב-16:00

| במת מקור הציפור ב-18:00 אמנים שונים בהופעות קצרות

| אנסמבל מוזיקה בת זמננו וערב יצירות מקורס הלחנה בהובלתו של פרץ אליהו ב-20:00 על הבמה בגג הקסום של המרכז

| נטע אלקיים نيطع القايم ב-21:30. בטרב Tarab (קומת הרחוב)

היום האחרון 👇🏼

★אפטר שישי צהריים ב טרב Tarab – טברנה יוונית עם הזמר אבירן זאקיס.

מה עוד אפשר לכתוב? נראה לנו מספיק.

לינק לכרטיסים

הפסטיבל יתקיים במרכז אלשיך בית ספר למוזיקה מסורתית וסביבתו – רח' אלשיך 25 תל אביב

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: