חדשות הסצנהחדשות מקומיות

שדרן הרדיו המיתולוגי דובי לנץ הלך לעולמו

זהו מקרה הפטירה השני תוך זמן קצר, אחרי מותו של יוסי כסיף גם השדרן הוותיק דובי לנץ נפטר הלילה.

שדרן הרדיו  והעורך המוזיקלי דובי לנץ בן ה-76 הלך לעולמו הלילה לאחר מאבק במחלת הסרטן. הוא נפטר בבית החולים שיבא תל השומר, והותיר אחריו אישה, בת ושני נכדים.

דובי לנץ שידר ברדיו גלי צה"ל יותר משלושה עשורים. היה עורך מוזיקלי ושדרן רדיו, מבקר מוזיקה ויועץ מוזיקלי, בעיקר בתחומי ג'אז, פיוז'ן ומוזיקת עולם. בשנים האחרונות כיהן בהתנדבות אף בתחנת הרדיו האינטרנטית האלטרנטיבית "רדיוה קצה"

מעבר לעיסוקיו בתחום הרדיו כיהן דובי לנץ כמנהל האמנותי של פסטיבל "ג'אז חורף בים האדום", ובהמשך כמנהל האמנותי של פסטיבל ג'אז בים האדום. ניהל את פסטיבל "שומעים עולם" למוזיקת עולם במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב, את "פסטיג'אז", פסטיבל הג'אז בתיאטרון גבעתיים, ואף שימש כחבר הוועד המנהל של הפורום האירופי של פסטיבלי מוזיקת העולם EFWMF.

כזכור לפני שבוע הלך לעולמו יוסי כסיף, היהי עורך מוזיקלי בתוכניות "קצת אחרת" ו"רוק בישראל" ברשת ג', בן 68

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: