קליפים חדשים
כולל וידאו

השבילים החדשים של ורד דקל

המוזיקאית ורד דקל משיקה אלבום חדש – "שבילים חדשים" האזנה

אלבומה החדש והחמישי במספר של המוזיקאית והיוצרת ורד דקל – "שבילים חדשים", הוא אלבום אישי מאד בו משתפת ורד פעולה עם המוסיקאי והמולטי אינסטרומנטליסט אלדד ציטרין. ורד, מוזיקאית מיומנת ועתירת הישגים במגוון סגנונות בינלאומיים, מג'ז ועד קלאסי, הפתיעה את עצמה באלבום החוזר לשורשים ומוגש עם טקסטים בשפה העברית.

השירה והמילים עטופות בלחנים מיוחדים ובעיבודים מדויקים ומגוונים, ונושׂאות אופי של שׂיחה פנימית של ורד עם עצמה – אבחנות, התמודדויות, עצות – שׂיחה אישית עד כדי כך, שכל אחד יכול להזדהות איתה.

השירה בשפה העברית מוציאה מורד צבעים חדשים, בכתיבה בהלחנה ובקול, מצלילי הפתיחה של "כל עוד יש גשר" המתכתב עם שירו של ג'ובראן ח'ליל ג'ובראן "על הילדים" ועד "אנחנו אור" שנכתב כשיר מחאה בעקבות ההמלצה לא לחבק בזמן הקורונה. באחד השירים באלבום – "קחי אותי" משתפת ורד פעולה עם המוזיקאי אדם בן אמיתי בדואט שירה.

כאמור המקום הטבעי של ורד הוא עולם הג'ז, שנשׂא אותה כזמרת וכמוזיקאית לבמות מברלין ועד ניו יורק. בתוך כך יוצרת ורד גם מוזיקה לתיאטרון, למחול, משתתפת בהפקות ופסטיבלי ג'אז, ומופיעה לצד מוזיקאים מוערכים ברחבי העולם.

את יציאתו של האלבום לאור הובילו שנים מהשירים אשר יצאו קודם לכן בתצורת וידאו קליפ – שיר הנושא "שבילים חדשים" ו- "פרפר".

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: