פס קול שבועי
כולל וידאו

שי צברי – בא הביתה

שי צברי משיק אלבום חדש "בא הביתה", האזנה, יש גם מופע השקה חגיגי

זה לא הוגן לדרוש ממני לבקר את אלבומו החדש של שי צברי, אני בכלל בגדר מעריץ נלהב. זה החל לפני יותר מעשור כאשר שי עוד היה חבר בהרכב שליווה את ברי סחרוף במסגרת הפרויקט המוזיקלי – "אדומי שפתות", מפיוטיו של רבי שלמה אבן גבירול, לשי היה תפקיד ייחודי בהרכב, הוא תופף, שרק ושאג כחלק מהליווי המוזיקלי. זה המשיך כאשר שי החליט לפרוץ אל קדמת הבמה עם חומר ים מקוריים, שיתוף פעולה עם המשוררת והזמרת אהובה עוזרי המנוחה, השקת אלבום הבכורה שלו – "שחרית" ובעצם כאשר יש לי הזדמנות לחוות מופע עם שי או של שי אני משתדל להיות נוכח.

שי צברי, תאמרו כי מדובר בזמר תימני, אבל אין זה מדויק, לא תמצאו אצל שי את הצבע המוזיקלי המוכר של הזמר העממי של בני תימן, מקצבי דעסה ושירה בהגיה תימנית.  צברי לוקח את האוריינטליות האקזוטית למחוזות רחוקים (למרות שלא פעם הוא שיתף פעולה בשירה תימנית קלאסית…), מחוזות השאנטי באנטי, הרוחניות, שיריו ניחנים בריתמוס רפטטיבי שלוקח את קהל המאזינים או הצופים להניע את גופם מבלי יכולת באמת לשלוט על כך, לא רק, גם להצטרף למילות השירים. יש בשירתו של צברי מן המוטיב האמוני אך לא בקטע מטיף אלא באווירה גרובית מארחת ומזמינה, יותר בצבעים של שאמן עתיק הסוחף את קהל מאמיניו.

בקיץ האחרון נכחתי במופע של שי צברי במועדון גגרין שם ביצע כמה מהשירים החדשים שנכללים באלבום החדש אשר יצא השבוע לאור  – "בא הביתה" המגיש לקהל המאזינים תעודת זהות עדכנית של מוזיקאי יוצר בשל המאמין בשירתו.

כך שי צברי מבקש לסכם את הפרויקט ולציין את יציאתו של האלבום החדש – "בסוף כל מה שנשאר זה להגיד תודה. על הדרך הארוכה הזאת, שלפעמים התפתלה, על שעות של ישיבות ארוכות באולפן שלא תמיד מולידות שירים אבל לפעמים אתה זוכה ומולידות חברויות, על ללכת לאיבוד ולהתפלל חסר מנוחה למצוא כבר, על מילה שנופלת בדיוק למקום, על מנגינות שנולדות כאילו משום מקום, על הרגע ששיר יוצא לעולם ופוגש אוזניים חדשות וישנות ועם קצת מזל גם נכנס ללבבות, על היכולת להשמיע קול בעולם, את הקול שלי בעולם, על זה שיש לי בית שקוראים לו מוזיקה. "בוא הביתה" – האלבום החדש שלי בחוץ. עכשיו הוא שלכם.

תודה ענקית לשותפים שלי לאלבום הזה: תמיר מוסקט, איתמר ציגלר, אלון לוטרינגר, ריג'וייסר, אסף תלמודי ויוגב גלוסמן שהפיקו וניגנו, ליונתן דסקל, עוזי רמירז ואליסף בשארי שניגנו בכישרון רב, לארן לביא שמיסטר בהקשבה הרכה והחכמה שלו, לרביד כחלני שבא לשיר ב"בוא הביתה", לאלכס משה שריחפה בקולה ב"דע לפני מה" וב"כוכבים בשמיים" ולתום מאירה ארמוני על עצות זהב.

תודה לאלי אליהו, שלומי חתוכה, ישראל אלירז, נועם רותם, אבישי חורי ואלמוג בהר על המילים הנפלאות שלהם (ועל גמישות פה ושם כשצריך). לדקל חברוני שהתמסר באהבה לאיור ועיצוב העטיפה. ליניב אלון, מורן פז, נועם גרשלר וניצן זעירא על העזרה בלהביא את האלבום הזה לאוזניים שלכם. ללילך זהר-ניר וגלעד קרונמן שעוזרים לי להגיע לבמה הקרובה לביתכם.

תודה לאיחוד המתיקויות שמלווים אותי בדרכים בשנים האחרונות – אמיר ברסלר, טל כוכבי, אליסף בשארי, יונתן לוי, נומוק, שאול עשת, רוני עיברין ואדיר "הדוקטור" דדיה. לענב רביץ-ביקובסקי על העזרה הגדולה בהפקת האלבום הזה ועל שנים ארוכות של עבודה יחד. לחברים שלי שהקשיבו ויעצו. לרותם ❤️

ותודה אחרונה, לאביתר ויותם, הבנים שלי שמכירים את השירים משלב הסקיצה בטלפון ועד המאסטר ושותפים (לא תמיד מרצונם) לכל התהליך. זה הכל בשבילכם ותמיד יהיה ❤️

את כל הטוב הזה נחגוג ב-7.6 בשוני עם האורחים חברים שלי קרולינה, ברי סחרוף ורביד פלוטניק! מחכה לרקוד איתכם שם!

ועוד יותר מחכה לשמוע מה אתם חושבים על השירים החדשים…"

 

אז אחרי ההאזנה כל עליכם.ן לעשות הוא לסמן ביומן את יום רביעי 7 ביוני, זאפה אמפי שוני, דלתות בשעה 19:00 מופע בשעה 21:00, ליצור קשר עם קבוצת זאפה ולהניח יד על כרטיסים למופע, כאן הלינק.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: