פס קול שבועי

חדר לבד – אדם בן אמיתי – "חדר ליחיד" אלבום ומופע

המוזיקאי אדם בן אמיתי משיק אלבום חדש - "חדר ליחיד" וחוגג במופע במועדון האזור

המוזיקאי והיוצר, גיבור הגיטרה, אדם בן אמיתי (בו זוגה של איה כורם) השיק בימים אלו את אלבומו החדש , הרביעי במספר – "חדר ליחיד" הכולל תשעה שירים אשר נכתבו, הולחנו בוצעו והופקו מוזיקלית על ידו, בשלושה מהשירים נטלה חלק בכתיבת המילים איה כורם – ״חבל דק״, ״אבן בתחתית הבאר״, ״רוקדת בחושך״ .

תחילתו של האלבום בשיר שהושק כסנונית הראשונה מתוכו במהלך הקיץ האחרון – "לא ידעתי שאפשר לאהוב ככה" העוסק בידיעה שאפשר להנות מהחיים ובלי הרבה הסברים. שיר נוסף ששוחרר במהלך החודשים האחרונים היה "בסוף זו את" המאוד אינטימי.

בכלל שיריו של בן אמיתי הם מעין התכנסות פנימית ומאוד אישית, רומנטית שכזו, עניין שאנחנו חווים לא פעם אצל מוזיקאים המוכרים בדרך כלל כגיבורי גיטרה מלאי דיסטורשן, מסתבר שלבסוף מתחת לכל מעטפות הרוקנ'רול הקצביות, התזזיתיות והקשוחות מסתתרים להם יוצרים עדינים ורגישים בעלי מודעות גבוהה ומדוייקת למשמעותן של המילים הנכתבות.

כך אדם בן אמיתי במסר למאזינים עם יציאתו של האלבום – "..האלבום החדש שלי – ״חדר ליחיד״ זה אלבום אישי אישי אישי, כמעט סודי. צילמתי את העטיפה בעצמי, בחדר בו הקלטתי את כל האלבום הזה. פשוט תקעתי את האייפון על התקרה וצילמתי. כך נוצר כל האלבום הזה, אני בחדר שלי, מוקף בצעצועים (בעיקר שלי וקצת של הילדים), מנסה כל מיני דברים. אחרי האלבום עם ״למהלא״ הלכתי לכיון ההפוך בדיוק. למה? למהלא. ככה אני. אפילו את הקליפים עשיתי בעצמי. כמו שאמרתי, אלבום אישי. בכל זאת, לא יכולתי שלא להעזר בחבר שלי מאז ומתמיד – מתן אפרת, שבא לנגן בחלק מהשירים. הזמנתי גם אורחת מאוד מיוחדת, צ'לנית מדהימה – ליאת סבה. אני מודה מעומק ליבי לתומכים בהדסטארט שעזרו לי להוציא את האלבום לאור ובכלל, לכל מי שיאזין."

לקראת סוף השבוע חגג אדם בן אמיתי את יציאתו של האלבום במופע שהתקיים במועדון האזור בתל אביב וחתם סבב הופעות אינטימיות ברחבי הארץ במהלכו התארחו לצידו ולצד חברי הלהקה האמנים היוצרים ארקדי דוכן ואפרת גוש לצד חברים מהסופר גרופ של בן אמיתי – "למהלא" הדר גרין ומתן אפרת, אדם עבר הדני והנשפנים טל אברהם ואסא קוק.

תומר גילת מביא את המראות מהמופע

אדם בן אמיתי מארח את ארקדי דוכין
אדם בן אמיתי מארח את ארקדי דוכין
אדם בן אמיתי מארח את ארקדי דוכין
אדם בן אמיתי מארח את ארקדי דוכין
אפרת גוש ואדם בן אמיתי
אפרת גוש ואדם בן אמיתי
מתן אפרת
מתן אפרת
הדר גרין
הדר גרין
אדם עבר-הדני
אדם עבר-הדני
אסא קוק וטל אברהם
אסא קוק וטל אברהם

 

 

תומר גילת

יליד רחובות שעבר לרמת גן , עורך מוזיקלי ו-DJ בעבר אמן, מעצב ומנהל קראיטיב בהווה. צלם מוזיקה, כתב ומנהל מגזינים דיגיטליים.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: